Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bu lambayı kuru alan için kullanabilirmiyim?

TörtılRıfkı

Yeni Üye
arkadaşlar kuru alanım için mandallı bir masa lambası alıcam ve elimde ecolite marka micro twister 14W diye bir ampul var bu kaplumbağamı ısıtırmı odada kısa süreliğine kullanıldı avizeden sökerken kullanıldığında ısındığını farkettim sizce kullanabilirmiyim , Cem abinin tavsiye ettiği ampulun markasından .

ampul bu
mailto:/ilj8zq.jpg

Cvp: bu lambayı kuru alan için kullanabilirmiyim?

bu tip sarfiyatsız ampuller ısı vermiyor kadir. dediğimiz ampul bir tek bauhaus ve baumaxx'ta var. bauhaus uzak ise yerine normal armut ampul al. eskiden kullanılan düz ampullerden. 40-60 W arası olsun.

Evet, güç olarakta çok düşük zaten. Çalışırken kendisi ısınır ama kuru alana gereken ısıyı veremez. Klasik soft ampullerden şaşmamalı.

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, bir soft ampul ile mandallı masa lambası alacağım.

Bauhausta ecolite 52 w halosoft ampul var. Burada tanıtımı var.
mailto:/forum/Konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

Gene bauhausta massive mandallı lamba var.

Eğer orada yoksa buradaki lamba uygun.
mailto:/forum/Konu-arkadaslar-ucuz-mandalli-lamba-buldum.html

Buda bulunamazsa mandallı lamba olarak bu konudaki ilk linktekine 40 w üzeri olmayan lamba takılabilir.
mailto:/forum/Konu-uvb-ampuller-exo-terra-jbl-namiba-ve-uygun-mandalli-lamba-tanitimi.html

mailto:/2co4cgk.jpg
Ben reflector tabir edilen ampulleri tercih ediyorum,ışık hüzmesini açılı olarak belli bir yere yönlendirebiliyorsunuz.Ecolight'lar ısı pek veremiyorlar.

bu ampulün açısına dikkat etmek gerekir. tavsiye etmememizin sebebi çok aşırı sıcak vermesi. ısı dengesi sağlanamazsa hayvan kızarabilir. zamanında eski bir üyenin bu tip bir durumda hayvanı kızarıp ölmüştü. hayvanda ciddi oranda yanık vardı. tedavi kar etmedi.

Ayrıca kuru alanın genişçe ısınması daha uygun. Kullanılan alan genişçe ısıtılmalıki hayvan belli bir alanda aynı ısıyıyı hep yakalasın.

Geri