Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu leke mantarmı?

FtrU

Bronz 4 Üye
Kaplumbağamın kabuğun da fotoğraftaki gibi bir leke var. Mantar mı yoksa büyüme lekesi mi anlayamadım. Bu leke 2 yerinde var. 2side fotodaki gibi küçük. Ellediğim zaman herhangi bir değişme olmuoyr. Suda da kaybolmuyor. Küçük olduğu için koku varmı yokmu anlayamıyorum. Gördüğüm kadarıyla kabuğun en üstteki camsı tabakanın hemen altında gibi.
Ekipmanlarım tam filtre, ıstıcı, kuru alan vs.. 1 aydır akvaryumum küçük. Çünkü nüfusumuz 4 oldu. 15 gün içerisinde akvaryumu büyüteceğim.(2 yeni kaplımbağayı almadım arkadaşım bakamamış ben elinden aldım.)

8mw7w.jpg

Cvp: Bu leke mantarmı?

Mantar gibi görünmüyor ama henüz çok küçük. Mantarın sınırları daha düzenli oluyor, belki kabuk yapısı ile alakalıdır veya bir zedelenme olmuştur. Ancak her ihtimale karşı gözlersiniz ve büyüdüğünü pamuksu şekilde yumuşadığını farkederseniz acil tedaviye başlarsınız.

Cvp: Bu leke mantarmı?

Ben de mantra benzetemedim. Muhtemelen büyümeyle alakalı. Ama bu beyazlıkta büyüme ve pamuksu bir gelişim gözlemlerseniz bir an önce veterinere göstermenizi tavsiye ederim.

Geri