Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu nasıl bir acı. BULUT artık nefes almıyor

fulyacecen

Bronz 5 Üye
15 yıldır benimle olan benim iyi huylum güzel çocuğum, Bulut’um artık nefes almıyor bugün doğan güneşi görmedi benim canımın canı. Allah beni kahretsinki 2 ay önce onları petshopa bıraktım bakması için üç kaplumbağası daha vardı büyük bakıyorum dedi. 1 hafta sonra gittim çok mutlylar sandım arkadasları vardı balıklar vardı akvaryumda ne kadar salagım ısıtıcı yoktu, ışıklandırma yoktu kuru alanda dün gittiğimde kuru alan bile yoktu:(( bi taşın arkasından çıkardık küçüğümü çocukluğumu sıkıştı mı akciğerleri mi zarar gördü benim yüzümden. Bilsem bırakır mıydım yaa:( diğer 4 kaplumbağa yüzüyodu normaldi benim barinim gitmiş çok ama çok mutusızım fark etmmemişler bile. Kendi canınıza sadece kendiniz bakabilirsiniz aksi pişmanlık aksi ölüm gibi bişey. Kendimden tiksiniyorum evde olsaydı böyle olmazdı nefesim daralıyor. Ablasını alıcam bugün yalvarırım bana yardım edin Hakkı Mutlu yasaşın en azından Çok kıymetli Bulut’ umun anısına=((

Başın sağolsun. Petshoplar için hayvanlar ticari maldır ölmüş yaşamış önemsemezler. Yeterince beslemezler gerekli ortamı sunmazlar.

Snaper arkadaşımızla iletişim kurun trabzonda yaşıyor. Otobüs gönderisi ile alıp sahiplenir. Buradan çok kişinin hayvanını kurtarmıştır.

Cvp: Bu nasıl bir acı. BULUT artık nefes almıyor

Başınız sağolun inanın burda ben bile o acıyı hissettim.Petshoplar Cem beyin dediği gibi önemsemiyorlar hayvanın sağlığını

Cvp: Bu nasıl bir acı. BULUT artık nefes almıyor

Bigün daha geçti onsuz onsuz geçiçek birsürü günlerin ilki:( ben birlikte ölürüz sanmıştım hep uzun uzun yaşarlar demiştim, bigün çocuğum olursa ona asla hiçbir canlının sorumluluğuna yüklemeyecim çünkü dün benim çocukluğumu öldürdüler, içim acıyo yaa duramıyorum evlerde odalarda işte anlamıyorlar beni yenisini alırsın diyen var benim ruhum çürürken. Sizlere tesekkür ederim daha önce sayenizde üç kez kurtarmıstım Bulutu bu sefer ki ise tamamen benim hatam cezamı çekmeye razıyım affedilmeyide dilemiyorum, forumda yazdıklarınız çok kıymetli bilmenizi istedim. Snaper kimdir, özel mesaj atabiliyormuyum bilmiyorum ama nasıl alıyor kaplumbagaları yani akvaryumu nedir nasıldır ki bi acıya daha dayanamam bakarmıki benim küçük kızıma kendi kızı gibi acaba?

Trabzona otobüs ile göndereceksin. O doğal ortama yakın düzeyde ortamda bakıyor. Çok çeşit ve sayıda hayvan besliyor. Ben bilgi vereyim o iletişim kurar seninle.

Uzun süre baktığımızda bağlanıyoruz. Kaybettiğimizde yakınımızı kaybetmiş gibi oluyoruz. Tabiki üzüntüsü tartışılmaz ama kendini o kadar da harap etme.

Geri