Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu sefer oldu sanırım

Donatello1

Bronz 5 Üye
cenk ve cem beyin dediklerinden yola çıkarak akvaryum dizaynımı değiştirdim onlar için kuru alan ayarladım bu sefer iyi oldu sanırım resimleri paylaşıyorum suyun yüksekliği iyimidr herşey tamam gibi duruyormu başka eksiğim varmıdır yorumlarınız değerli sağolun şimdiden

lO6o2B.jpg

Sağolun teşekkürler ama görünüş haricinde onlar için uygunmudur bu alan onu merak ediyorum tecrübeli kişilerde yardımcı olursa sevinirim :))

Güzel olmuş eline sağlık. yalnız o mağara gibi olan delikleri tıka hem pislik birikir hemde hayvanlar sıkışabilir. Lambayı bir şekilde kuru alana çevirmen lazım. Suyu kuru alanda üst seviyedeki yere kadar yükseltip filtreyi dikey hale getir. Hayvanlar kuru alana çıktığında ayakları dahil kuru kalacağı nokta yeterli sınır çizgisidir. Akşamları filtrenin su çıkışını su içine eğersin ses rahatsız etmez. Kökte o kenarda iyi durmuş. Su içinde durursa hayvanlar üstüne çıkıp gece uyur. Gövdeleri su içinde duracağı için üşümezler. Yukarıdaki mavi karton mu o ne işe yarıyor ?

Cvp: Bu sefer oldu sanırım

Mağara gibi delikler dişi için saklanmasını sağlıyor çok korkuyor kereta giripde rahatlıkla çıkabiliyor kesikler falanda yok deliğin içinde gayet düz baya bi gözlemleyip çok giriyorlarsa içine kapatabilirim lamba dahada ilerdeydi ben biraz daha geri çektim onu masa lambası şeklinde duy alana kadar bu şekil kullanıyorum suyuda çoğaltmam gerekiyor yani dediğinize göre doğrumu anladım mavi kartonda gece lambam olmadığı için o lambayayı çıkartmıyorum kartonu hafiften ampulun üstüne getiriyorum geceleri efsane gözümü alıyor kartonu üstüne getirdiğimde kuru alana ışık vurduruyorum bu sayede hem ben rahat uyuyorum hem onlar

Gece için loş akvaryumdaki cisimlerin gölgesini görecek kadar bir ışıma yeterli ortam böyle ise lambaya gerek yok.

Mağara işi riskli kum gelir tıkanır hayvan çıkamaz ise boğulur. Küçüklerin nefes tutma kapasitesi sınırlıdır.

Tamamdır sağolun yorumlarınız için birde bir ricam daha olucaktı bende iki çeşit yem var ve iki tanede kaplumbağam var yemlerim tetra reptomin ve kurutulmuş karides bunları üç öğün şeklinde veriyorum sabah 9 tetra reptomin ikisine ikişer tane öğlen 3 te kurutulmuş karides 3 er tane ikisine akşam 8 de de tetradan bir tane ona bir tane ona veriyorum bu sistem uygunmudur birde kaplumbağalarım daha yavru en uygun yem programı nasıl olmalıdır yeme damlatılan vitaminlerden hangileri daha uygundur başka çelit yem almama gerek varmı almam gerekiyorsa benim için bi yem programı ayarlayabilirmisiniz rica etsem bu sorunuda halletdikden sonra onlar için yapacaklarım bitmiş oluyor sizin sayenizde her şey uygun ve en iyisi olmuş oluyor bundan sonrada hep birlikte büyümelerini göricez inşallah

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün veriyoruz. Bir de sera raffy P al.

Haftada 14 öğün var. Sabahları 6 gün raffy P ver. Akşamları 2 gün repto 4 gün gammarus. Sabah ve akşamdan birer öğün arttı. Bunda da raffy P içindeki kırmızı mineral yemleri ayırıp vereceksin.

Vitamin damlayı mineralden uzak günde haftada bir bir damla damlatıp ver. Bitince alma bir daha mineral yem yeterli gelir.

Sağolun cem bey Vitamin damla olarak önerebilceğiniz bir markada söylerseniz sevinirim

Gerek yok vitamine artık mineral yem gerekli açığı kapar. Diğer yemlerde de eser miktarda var. Elindekini bitirdikten sonra almana gerek yok. Damlayı hasta yada kırgınlığa bağlı iştahsızlıkta kullanıyoruz. Vitaminde en iyisi sera reptilin ve jbl aqua. Alıp yedekte tutma belli kullanma tarihi var ziyan olur. Lazım olduğunda alırsın. Tabi hiç lazım olmaz inşallah.

Geri