Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bulanık Su

Royce

Bronz 5 Üye
filtrem bozuldu

Filtrem bozuldu yarın gidip alıcam yeni suyum bulandı filtre olmadıgı içindir degilmi ?

Cvp: filtre meselesi acil

sanmıyorum , kum filan varsa o yapmıştır.

Cvp: filtrem bozuldu

Kum nasıl yapmıştır pislikten mi yoksa beyaz renk akvaryum ısıgından yansıyarak mı ? :)

kum pistir , aynısı banada olmuştu

Filtreyi yeni almıştınız galiba, genelde iç filtreler tamamen suyun içinde olacak şekilde çalışır acaba filtrenizin motor kısmı suyun dışında mı kalmıştı?

Evet hepsi sudaydı baktım hava vermiyor kum pis diye ölmezler dimi .. ?

o suyu deiştirmeniz ve kumuda 5 6 defa yıkamanız lazım yoksa o pislik gitmez. kapluşlarıda her ihtimale karşı çıkarın akvaryumdan

Merhabalar İyi geceler filtrem bozuldu su bulanık ölmezler degilmi kapluşlarım ?

Suanda cıkaramam yarın sabah erkenden bir filtre alıcam
Öncelikle Suyunu degiştiricem sonra filtresini takıcam .. :)

Cvp: Bulanık Su

ölmezler bir hatta birşeycik bile olmaz onlar doğasından dolyaı alışıklar.

Su bulanık demiştiniz dediğim gibi o suyu değiştirin ve kumu yıkayın ve filtre yarın gelcek demştinz yarına kadarda bişe olmaz.

Küçük tanklarda filtre devre dışı kalınca bulanma daha hızlı olur. Bir gecede bir şey olmaz ama ertesi gün filtre almadan önce gene bir suyu değiştirin derim. Nede olsa kirletecekler ve su o sürede temizlenemeyecek.

Önceki konuda dediğim gibi su bulandı ise bir kez filtre almadan önce değiştirin. En azından yarısını değiştirin derim.

Filtre aldım once suyu degiştirdim şimdi yok bulanıklık teşekkürler arkadaşlarım . :)

Geri