Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bulduğum kaplumbağa

CnrBuzz

Bronz 1 Üye
Yeni bir kaplumbağa buldum 4 cm kabuk boyu var kabuk felaket kireç bağlamış maykiden farkı yok.

Suya en sonunda girdi fakat yuzemiyor sadece yürüyor suyun üstüne çıkıyor 5 sn sonra geri dibe taş gibi batıyor. Hareketli fakat bi terslik var bunda arka tırnak uzun önde hiç tırnak yok kuyruğu uzun birde boyuna göre.

hayvan res mi ? az su içinde yaşamış ise bacak kasları tam gelişememiştir. yüzme yeteneği zamanla gelişir. eğer hayvan su üstüne çıkmada zorlanıyorsa fazla derin olmayan bir suda dursun. nefes almasında bir problem var mı ?

Cvp: Bulduğum kaplumbağa

Yok nefeste sorun. Şimdi gayet iyi yuzuyor.

mailto:/ayLg4Q.jpg
mailto:/041pjZ.jpg
mailto:/bgrE8Z.jpg
mailto:/XD0325.jpg
mailto:/317l19.jpg
mailto:/PY0aq6.jpg
mailto:/A0LXqz.jpg
mailto:/images/2015/01/06/IMAG2608.jpg
mailto:/images/2015/01/06/IMAG2605.jpg

hayvan res.

hayvan düzeldi ise temiz ve ıslatılmış diş fırçasına sofra tuzu döküp üst kabuğunu derisine değdirmeden yavaşça ovala sonra akvaryum suyu ile durula ve akvaryuma koy üzerindeki beyazlık temizlensin gerekirse bir iki gün, günde bir defa yap. ama dikkat et hayvan üşütmesin. ilk temizleme sonrası bir resim daha çek kabuk ne durumda inceleyelim.

Doğru diyorsun da cem abi ben bulduğumda kabuğu kanıyordu bende bir süre fırça surmeme kararı aldım

kanamış ise dursun bir süre vereceğin ilk yemine bir damla devit damlat ver hayvana haftada bir vereceksin fazlası zararlı olur hayvan ufak.

hayvan ya bir yerden düşmüş ya da birisi önceden plakayı sökmeye çalışmış olabilir. hafifçe tırnağınla kazıdında beyazlık çıkıyor mu ? boylama değil yanlama yap.

Bende yara hariç yerleri fırçaladım. Devit yeme damlatip dün vermiştim. Yem yeme sorunu yok. Raffy P yi bayılarak yiyor tetra yemesinde de sorun yok. Karides verdim biraz zorlanıyor sonra bırakıyor.

mailto:/12gpYB.jpg
mailto:/Q47PWv.jpg
mailto:/k1WMBr.jpg
mailto:/7VNBva.jpg

Birde yolculuk için 29x20x17 boyutlarında saklama kabı aldım 4 tlye yolculuk için.

mailto:/N91LL5.jpg
mailto:/ayGngz.jpg
mailto:/12gpaj.jpg
mailto:/MPv12g.jpg

kireçte azalma olmuş yine bu şekilde yavaşça fırçalama yap. ara çizgilere fazla değdirmeden sadece plakalara uygulama yap. plaka araları genişlediğine göre hayvan büyüyor büyümesi sağlıklı olduğunu gösterir. plaka açılmalarına bakarak boyuna göre hayvanın yaş olarak büyük olduğunu söyleyebiliriz.

kireç biraz daha azalınca kabuğuna devit sürüp gösterdiğin kaba koy ve üstüne ısıtıcı lambayı da konumlandırıp 5 dakika kadar beklet sonra kalanı peçete ile silip akvaryuma al. bunu haftada bir veya iki defa yapabilirsin.bir iki aya bu plakaları atınca kabuk tertemiz olur. içme veya arıtma su takviyesi ilede kireç oluşumunu minimuma indirirsin.

kaba havlu veya temiz bez koyarak hayvanın üşümesinin önüne geçip yolculukta taşıyabilirsin. yalnız küçük olanı ezebilme ihtimali de var.

bir de koçtaşta şeffaf ayakkabı kutusu satarlar. kapaklı yanlarında hava deliği var. ona da bir bak istersen. bulunduğun şehirde koçtaş varsa. bu bir süre sonra ufak gelecektir.

Burda koç taş yok ki. Olsa kesin oraya bakardım daha önceki paylasiminizi görmüştüm. Yaşı tahminimce 1 den fazla adamın demesine göre 1 senedir bakılıyor muş. Birde sanirsam ön tırnakları kesmisler çünkü öyle duruyor.

Kusura bakmayın yazmayı unuttum o kab açık kalınca kaçma ihtimali %100 kenarlarda halı kaydirmaz var

Geri