Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bunlar hastalık belirtisi olabilir mi ? [kabukta sararma ve altında beyazlık ]

nachtmerie

Altın 5 Üye
2 adet kaplumbağamdan birinin kabuğu ve alt kısmı dikkatimi çekti
yaşayış olarak davranış olarak herhangi bir sıkıntıları yok çok iştahlılar kuru alana çıkıyorlar arada ,bol bol yüzüyorlar hareketliler ama yinede kabuğu dikkatimi çekti bitanesinin . Bu bi hastalık belirtisi midir?

mailto:/s/r/19lx5.jpg

mailto:/s/r/19m00.jpg

hafif bi beyazlık var burdada belli oluyor zaten.

mailto:/s/r/19m0j.jpg

Bu da diğer kapluşum kabuğu normalll yeşilll ama ilk paylaştığımda sarartılarr varrr acaba bi hastalığı falan mı var diye meraklandım.

mailto:/s/r/19m1b.jpg

Cvp: Bunlar hastalık belirtisi olabilir mi ? [kabukta sararma ve altında beyazlık ]

Kaplumbağanız büyüyor :) Tepedeki beyazlık o yüzden :) Sarılar ise sadece desenleri :)

Cvp: Bunlar hastalık belirtisi olabilir mi ? [kabukta sararma ve altında beyazlık ]

Alt kabuktaki beyazlıklar yıkayınca çıkıyor mu yoksa kabuğun kendi rengi mi? Üst kabuk renginde herhangi bir anormallik yok, bu şekilde sarı da olabiliyor kapluşlar.

dün mesela kulak pamuğuyla kabuklarını sildim alt kısmınıda sildim beyazlık duruyor

Diğer kapluşa göre rengi biraz daha açık sadece :) Alt kabuk tam orta hat sert mi? Yani alt kabuğun diğer yerleri ile aynı sertlikte mi?

Bence keratalar oldukça sağlıklı ve şirin :)

sertlikk yönünden hemn hemn aynı barız bı yumusaklık yok

Ben kabuk araları açılmış sandım :) Söylediğiniz gibiyse bir sorun yok :)

Geri