Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Burnundan su çıkartıyor

lebisusnac

Gümüş 1 Üye
Bugun marul verirken farketdimde burnundan asırı derecede fazla su çıkartıyor
Bu bi sorunmu ?
- Bide mesela marulu elimle uzaatırken marulu diğil gelip parmağımı ısırıyor niye bukadar hırçınlaşmış olabilir hiçde doymak bilmiyor .

Cvp: Burnundan su çıkartıyor

kaplumbağanızda yan yüzme veya hapşurma gibi olaylarda var mı ? Biraz gözlemleyin sonuçları paylaşın biz yardımcı olmaya çalışalım çünkü giresunda kaplumbağadan anlayan veteriner yok bildikleri tek şey "inek çanı satmak"

el ısırma konusuna gelirsek yemleme yaparken ısırması normaldir ama dikkat edin büyüyünce size zarar verebilir. Yemleme yaparken kaplumbağanız yanındaki kaplumnağayı da ısırıyorsa ayrı kaplarda yemleme yapın.

Doymak bilmemek her kaplumbağa da vardır sürekli yeek isterler siz onu dinlemeyin yetri kadar verin o miktar ona yetecektir (boynu hariç kafasının hacmi kadar)

forumdan öğrendiğime göre yavrulara günde iki öğün yeterliymiş, ben üç öğün veriyordum ikiye düşürdüm.

Elinizi ıssırmasında bir sorun yok. Sizi kendi alanlarında istemedikleri için ya da korktukları zaman bu hareketi tekrarlayabilirler.
Yem yememe,eğri yüzme,gözlerde sorun,altında kızarıklık ve su diye nitelendirdiğiniz şey mukus değilse sorun yok demektir. Çoğu kaplumbaga su,baloncuk çıkartır özellikle yemek yedikten sonra bunu daha sık görebiliriz :)

Bende zaten sadice yem verirken görüyorum .Ayrıca benim kaplumbağam zaten yeterince büyük sadice beni her gördüğünde üstüme dğru gelip yem istemesi rahatsız etdi ondan dolayı söyledim . Yan yüzme veya baska bir belirtimde yok allaha sükür :) Ayrıcaa benim bulunduğum bölgede kaplumbağadan anlayan bi veteriner bulunuyo bunun yüzünden şanslı olmalıyım :)

Geri