Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa ıslık çalıyor

hatoturtle

Yeni Üye
Merhabalar,

İçinizde bunu yaşayan vardır, kaplumbağa gün içinde bazı bazı garip bir ses çıkarıyor. Sanki ıslık çalar gibi ince bir fııs fıss sesi yapıyor. Bunu akşam saatlerinde daha sık yapıyor.

Solunum yoluyla ilgili bir problem mi acaba dedim ama pek mümkün değil öyle bir şey. Sıcaklıkları da günün her saati tam olması gerektiği gibi. Yani suda yorulduğu için mi yapıyor acaba diye de düşünüyorum.

Bir diğer düşüncem ise burnunu temizlediği yönünde ama bunu her gün de yapmaz heralde öyle olsaydı. Bunu daha önce yaşayanınız var mı acaba yorumunu merak ediyorum. Umarım sadece oyun falan yapıyordur canım yaavrum :D

Su kaplumbağaları hafif şekilde ıslık sesleri çıkartır, büyüdükçe daha da belirgin olur. Böylelikle sahibinin dikkatini kendi üzerine çekmek istediğinin sinyalini veriyor.

Hapsuruk burun akıntısı vs varsa hastalık olabilir. Yoksa yukarıdaki dedigim gibi.

Hapsuruk burun akıntısı vs varsa hastalık olabilir. Yoksa yukarıdaki dedigim gibi.
Çok teşekkür ederim, biz de öyle düşünmüştük. Hapşırık, burun akıntısı veya benzer herhangi bir hastalık belirtisi ile karşılaşmadık şimdiye kadar. Demek ki dikkat çekmeye çalışıyorlar 🥰

Hayvan iri ise fazla efor sarfettiğinde nefes nefese kalıp ses çıkarır. Özellikle iri dişilerde bu daha belirgin hissediliyor.

Burnuna birşey kaçsa bu her nefes alışta ıslık çalar gibi ses çıkarmasına neden olur. Ağzından su alıp burnundan fışkırtarak çıkarır.

Geri