Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bütün Ekipmanları ile 2 Tane Su Kaplumbağasını Ücretsiz Veriyorum :)

ThunderVolt

Bronz 4 Üye
Adınız Soyadınız: Mehmet Fatih Yıldırım
Oturduğunuz il-ilçe: Üsküdar / İstanbul
Neden vermek istiyorsunuz: Bakamayacağımdan
Ücret: Ücretsiz
Kapluşun Cinsiyeti: Büyüğü Dişi Küçüğününki belli değil
Kapluşun Yaşı: Biri 4 aylık , Diğeri 1 aylık
Kapluşun boyu: 8 cm , 4 cm
Kaç tane kapluş: 2 tane
Resim: Aşağıda koydum resim : )
İletişim: 0533 493 07 13
/Kapluş dışında almak istediğiniz:

1 Hafta önce Muhabbet Kuşu aldığım için artık bakamayacağım kaplumbağalarımı bakabilecek bir dosta hediye etmek istiyorum..

Yanında vericeklerim :)

-Biri 4 aylık , diğeri ise 1 aylık Çok sağlıklı iki kaplumbağa

-Filtresi

-50 Watt Isıtıcı

-İsteğe göre 25 Lt Plastik Kabı ve 4 tane Kuru Alan için Taşı

-Yine isteğe göre Renkli Taşları

-Mavi Damla , Tetra ve Sera Raffy P yemini

-Termometre

Ücretsiz olarak vericeğim.Tek istediğim benden daha iyi bakabilecek bir arkadaş bulmak :)..

İstanbul içi elden alış-veriş tercihim.. İletişim İçin : 0533 493 07 13

Resim:
mailto:/img259/2448/newdscf0706.jpg

Galiba yanlış yazdınız resimdeki büyük kaplumbağa hiç 4 aylık gibi durmuyor:D 4 yaşında demek istediniz heralde:)

vall a benimkiler geldiinde 3 cm di 1 sene 3 ay oldu geçiyo 8 cmler size geldiinde nekadardılar .D

4 aylık diyor arkadaşımız ama sanırım yanlış biliyor :)
Siz petshopdan yavru kaplumbaga almadınız sanırım ?
Sizde 4 aydır var bu yüzden 4 aylık diyorsunuz ?

merhaba benimde 1.5 yasında kaplumbagam var yavruru da vardı.yavrunun on ayaklarının ucunu ısırmıs acaba düzelirmi ne yapmam gerek

salimsahin' Alıntı:
merhaba benimde 1.5 yasında kaplumbagam var yavruru da vardı.yavrunun on ayaklarının ucunu ısırmıs acaba düzelirmi ne yapmam gerek
Öncelikle mutlaka bir veterinere götürmeniz gerekir.
Her ne kadar yarayı görmeden yorum yapmak zor olsa da genel birkaç bilgi verebilirim.Açık yarası varsa mikrop kapmaması mantar vs. gibi bir durum olmaması için akvaryumu sterilize edin.İmkanınız var ise mutlaka veterinere götürün. yoksa açık yarayı yara içine değmeyecek şekilde baticonla silin ve bepanten krem sürün kuru yerde biraz bekletin. Pansuman yani. Enfeksiyon kapmamasına dikkat edin.Kaplumbağaları mutlaka ayırın. yanlışlıkla da yapmış olsa yarın öbür gün ölümcül yaralar açma riski var.

Çok enteresan yahu:) Konunun gidişatını bozmak istemem ama yeri gelmişken sorayım.Benim kaplumbağalar 6 yıldır bende.Ben aldığımda 2-3 aylık olsalar 6 yıl 2-3 aydır bendeler kabuk boyları 9-10 cm Niye büyümüyor bunlar:) Beslenmede sorun yok.Plaudaryumda sorun yok.Vitaminlerde sorun yok... Anlamadım gitti

valla aldığımda minicikti..4 aydır bizim evde..O yüzden 4 aylık dedim :)....Bu arada satış devam ediyor ücretsiz olarak.

20 Dakika önce elden teslim aldım kaplumbağaları.
Sağolsun malzemeleride getirdi üstüne birde kendi geldi.
Kendisine çok teşekkür ederim.
7 yaşındaki kaplumbağamdan büyük 4 aylık olan.
Gerçekten iyi bakılmış kıpır kıpırlar.
Benim kaplumbağamda dişi sanırım küçükde dişi olacak.
İyi Günler

adanada olsaydı almak isterdim fakat hayvan kargosu gibi bişey varmı bilmiyorum, varsa ben alabilirim?

Evet o kaplumbağa ne 4 aylık ne de 4 yaşında.. alındığında 3-4 aylık oluyorlar.. 4 ay da sizde.. 7-8 aylık olmalı muhtemelen.. Bu arada uzun bir aradan sonra yeniden merhaba... İlk kez uğrayabildim siteye aylar sonra :)

Geri