Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük Canlı Bitkili Projem Hazır.!

_Emre___

Bordo Bereli
Selamm şu an benim 2 adet bebek semenderim var yakında onları sahiplendireceğim ama önce veteriner kontrolünden geçecekler hastalar mı diye şüphe etmeye başladım bende o akvaryumu değerlendirip canlı bitkili bir balık akvaryumu yapmayı düşünüyorum şimdilik herşeyim tam filtrem EHEIM BÜYÜK İÇ FİLTRE SOBO BÜYÜK İÇ FİLTRE CAM HAZNELİ

akvaryum:
405909_349823528381010_100000600979024_1283746_826008624_n.jpg

İÇ FİLTRE
mailto:/Buyukresim/313023035_Eximjffmn6Qjsj3uX6g.jpg

2.İÇ FİLTRE
mailto:/images/sobowpfilter.png

Isıtıcım 100W
Dip kumu olarak siyah bitki kumu kullanacağım içinde biki olarak eledora , anubias , pistia , su mercimeği , Gül , Areka , Bulunacak 2 filtreli yapma sebebim daha iyi bir filtirasyon yapabilmektir
Hava taşım var
İçinde besleyeceğim türler Neonlardan 25 tane alacağım Molly den 6 tane 4 Valifera , 4 plati , 2 lepistes , 4 tetra :D akvaryum 64 litre daha neler doldurabilirim içine ?? ^^

EDİT: Yaklaşık 1 ay sürecek bütçe sıkıntısı içindeyim :D internetteki siparişlerim gelsin para biriktirmeye başlicam dayanırsa tabi ^^ :D
bu arada minik tavşanım öldü :( bu gün benden size öneri eminönünden asla bir canlı almayın tüm gün soğukta kalıyorlar ben ve babam dayanamayıp almıştık üşüyor diye bu gün bal dudaklı diye adlandırdığım oğlumu kaybettik veterinere bile götürdük 60 tl tuttu ilgilendiler ama veteriner çok kazık birisi birdha ona asla gitmem.!

Cvp: Büyük Canlı Bitkili Projem Hazır.!

Emre 64 litreye 10-15 tane neondan başka birşey alma ki o kadarı bile fazla.
İki filtreye ihtiyacın yok bitkilide.
Eheim kullanman yeterli olacaktır.
İyi bir ışıklandırmaya ihtiyacın var.
Sana önerim iyi bir araştırma yapmadan bu işe girişme.

Arkadaşım bana 25 tane olur demişti demek ki yanılmış 10 tane alırım zaten 1 ay içinde iyicene bilgi edinip öyle alıcam siyah bitki kumu uygun mudur ? bitki gelişiminde işe yarar değil mi ve kaç cm yüksek olması gerekli ?

Hayırlı Olsun Projeniz :)

Emre bu iş çok detaylı bir konu.
Ne düzeyde bir kurulum yapacaksan ona göre araştırma yapmalısın.
Kurulum sonra bitkiler sonra diğer canlıları eklemelisin.
Bu konuda bilgili olan forumlarda araştıma yaparsan istediğin cevaplara daha rahat ulaşırsın.

Anladım teşekkürler

neonlara dikkat etmelisin çok hassaslardır.

Biliyorum bu yüzden suyu 1 ay boyunca oturtucam ve su tam kıvamında oturmuş olcak.

Projeniz hayırlı olsun :D

Geri