Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

büyük ihtimal kabuk değişimi sanırım ama yine de emin olmak istedim fotoları var

ceviz

Bronz 2 Üye
sizce nedir ?

Ekli dosyalar

• 05122011037.jpg
    05122011037.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 177
  • 05122011038.jpg
    05122011038.jpg
    289 KB · Görüntüleme: 178
  • 05122011039.jpg
    05122011039.jpg
    280.8 KB · Görüntüleme: 186
Cvp: büyük ihtimal kabuk değişimi sanırım ama yine de emin olmak istedim fotoları var

Bunlar büyüme izleri :)

Cvp: büyük ihtimal kabuk değişimi sanırım ama yine de emin olmak istedim fotoları var

ecemkoten' Alıntı:
Bunlar büyüme izleri :)

bende öyle tahmin ettim ama emin olmak istedim :33:

Kaplumbağanın sağlıklı olduğunu gösterir :) Maşallah :)

maşallah valla alalı 1 ay oldu gözüm gibi bakıyorum herşeyleride var çok şükür büyüsün ya daha çok küçük

benim şirindede var ama tam gri değil sadece bir noktası mantarmı diye kontrol ettim kazıyınca ele gelmiyor sanki beyaza boyanmış gibi ve kokmuyorda.

benim bi kaplumbağamınkide senin dediğin gibi sadece çok küçük bi kısmında şeffaf beyazlık var resminide koydum benim konularda var istersen bak

Eğer kokmuyor, dökülmüyor ve bulaşmıyorsa ya kabuk değişim süreci sonrasında oluşan bir olay, büyüme sonucu bir leke ya da kalsiyum eksikliği sonucu bir işaret de olabilir. Genel olarak 2-3 yaşına kadar kabukta beyaz ve kahverengi lekeler olağandır.

Geri