Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Camdan Uv b ışığı geçermi

amir.mennan

As 5 Üye
arkadaslar kaplumbagalarımı balkondo plastik kapta güvenli bir şekilde bırakamıyorum kargalardan dolayı. 10 litrelik bir akvaryumum var. onun kapagını kapatıp bırakıyorum. acaba uv b ışınları geçermi camdan ?

Cvp: Camdan Uv b ışığı geçermi

Geçer tabikide ^^

Camdan geçmiyor diye biliyorum.

Camdan uv ışını verimli geçmez. Onuda bırakın güneş altında cam içerideği ısıyı aşırı artırabilir.

Dalga boyu nedeni ile uvb ışınları camdan çok geçmiyor.Direkt olarak almalılar güneş ışığını.

saolun arkadaslar. demekki bundan sonra başlarında durmam gerek. konu kilit lütfen

%90 - 95 oranında etkisini kaybeder camdan geçen uv - b ışınları.

Cam kalınlığı inceyse çokta sorun olmaz ama genelde akvaryumlarınki kalın olduğundan arkadaşların dediği gibi %90 civarı etkisini kaybeder ışınlar.

Akvaryum camından ziyade pencere camını kastediyoruz Ilgaz bey, artık neredeyse çoğu evde çift cam var. Bunlarda bir hayli kalın olduğu için uv- b ışınlarının neredeyse tamamını absorbe ediyor.

Adım Ilgar bana bey demeyin biraz tuhaf oluyor
:) yaşım daha 13 .Ben bizim evin camı tek cam diye düşünerek yorumlamıştım . Haklısînız

Geri