Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Canlı Doğuran Balık akvaryumum

EMRE1991

SKF Delisi
57 litre 22 ml de sera aquatana 10 damlada mavi damla hava taşı dış filtre dalgıç lamba 70 cm boy en 27 cm derinlik 33 cm 3cm kum koydum bitkileri haftaya alıcam sonrada balıklarımı alıcam şuanda bu şekilde akvaryumum arka fonda hazır yapıştırmadan çektim resmi şuanda durum bu şekil dış filtreyi çalıştırdım bikere karışsın diye su sonra kapattım hava taşı ile suyu havalandırıyorum şuanda ilaçları koyunca 7 saat bekletin dediler bende uyguluyorum şuanda
[attachment=897]
[attachment=898]
[attachment=899]
[attachment=900]
yorumlarınızı bekliyorum ilaçları doğru damlatmışmıyım yaptıklarım doğrumu sizce hertürlü yoruma açığım sağolun

Ekli dosyalar

• 09022012130.jpg
    09022012130.jpg
    104.7 KB · Görüntüleme: 33
  • 09022012131.jpg
    09022012131.jpg
    123.5 KB · Görüntüleme: 17
  • 09022012132.jpg
    09022012132.jpg
    125.1 KB · Görüntüleme: 14
  • 09022012133.jpg
    09022012133.jpg
    112.6 KB · Görüntüleme: 15
Cvp: Canlı Doğuran Balık akvaryumum

Hayırlı olsun, filtreyi kapatmayın açık kalsın biyolojik döngünün oluşması için. Pek bilgim yok ama suyun içine bir iki parça yem atın diyordu bir yerde, o da biyolojik döngünün oluşması için yardımcı oluyormuş. Benim tavsiyem en az 3 - 4 gün bekleyin balıkları öyle ekleyin, suyunuz otursun.

evet bende öyle yapıcam yanlız sera aquatanı ekleyince ve mavi damlayı 7 saat bekletin yazıyordu forumlarda dış filtreyi çalıştırmayın diyorlar sadece havalansın su diyorlar bende ondan bekliyorum öyle :)

Bu akvaryuma 60 tan fazla canlı doğuran olur yanlız söyleyim sürekli ölüyorlar ben sattım canlı doğuranlarımı akvaryumuda sattım yerine kare akvaryum aldım içinde 4 tane japon var birde yuvalık almalısın akvaryuma sürekli yavruluyorlar.

Bence siz bu akvaryuma 6 lı bir neon tetra grubu alın. Canlı doğuranlar çok kontrolsüz çoğalıyorlar, yoruyorlar insanı. Yalnız bir de bir iki canlı bitki ekleyin bu akvaryuma çok boş kalmış.

evet biliyorum :D arkadaşımda vardı satıcam bu balıkları diyip duruyordu bende yavru veriyor diye alıyorum merak etmeyin benim 2 tane daha tankım var onları kurarım :D akvaryumu doldurcam şuanda sadece su hazır olsun diye kurdum arka fon ve bitkiler gelicek :)

emronyus' Alıntı:
Bence siz bu akvaryuma 6 lı bir neon tetra grubu alın. Canlı doğuranlar çok kontrolsüz çoğalıyorlar, yoruyorlar insanı. Yalnız bir de bir iki canlı bitki ekleyin bu akvaryuma çok boş kalmış.

ya japonda baktım ben çok pis geldi bana ya dışkıları ile geziyorlar akvaryumda sinirimi bozuyorlar diye sattım ya

Gül, çınar, zeytin, eledoa vs. bu bitkilerden alabilirsiniz..

evet bende onlara bakıyorum araştırıyorum öyle neler alsam diye çeşit yapmak istiyorum ama benim kararım çok değişiyor :D ne alıcamı kestiremiyorum

Gül, çınar, zeytin, eledoa, Anubias barteri,pistia yapay bitki birde en önemlisi ısıtıcı ve su ısısı 28 derece oluyor bildiğim kadarı ile.

evet 25 28 dediler banada akvaryumcu bende şuanda su ısınsın diye 30 yaptım çünkü ısınması çok uzun sürüyor sabah tekrar 26 yapıcam

Bitki çok önemli çünkü bu balıklar sürekli bitkilerin arasına saklanır ama ben eminönünden aldım ertesi sabah hepsi ölmüştü :/ nedenini bilemediğim halde birde siz tüm ilaçlarını koyun suyun 2 gün oturmasını bekleyin bu sırada filtre hava motoru filan çalışsın.

onuda sordum ilaçları koyup sadece hava motorunun çalıştırın 7 saat bekleyin dediler sonra filtreyi çalıştırın ve 1 hafta bekletin dediler

Oturmuş suyu severmiş canlı doğuranlar

evet o yüzden bekliyorum şuanda bakalım baktım canlı doğuranlar sizin dediniz gibi ölüyor ozaman satarım başka balık alırım yani

Eğer ölürse o suda bakamazsınız yeni balığa bakteri ürüyor balık ölünce akvaryumun suyunu full değişmeniz gerekli.

değiştiririz sorun değil yeterki yaşıyan canlılar olsun :)

akvaryumlarımı tamamını kurdum 1 haftadır filtre çalşır durumda duruyor ve süslerinin bitkilerini koydum şimdi sıra balıklarda platin almaya düşünüyorum 40 tl ye geliyor yemleri ile beraber

Geri