Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

canlı doğuran balıklar

EMRE1991

SKF Delisi
ben evdeki 2 boş akvaryumum canlı doğuran akvaryuma cevirmek istiyorum yanlız bu balıkların sadece turuncu rengimi var ? araştırma yaptımda hep turuncu beyaz siyah var rengli olanlarından yokmu ve kaç derece suda yasıyorlar üremeleri için neler yapmak lazım

Cvp: canlı doğuran balıklar

Canlı doğuranlar 2,3 türden ibaret değilki lepistes,molly,velifera vs. vs. rengarenk türler var

Canlı doğruanların her türü farklı koşullarda yaşar. Üremeleri de türden türe değişir. Önce hangi türün besleneceği karar verilmeli. Canlı doğuranlarda doğal ortam çok önemlidir. Bakımları çok zor ve kolay ölümler yaşanan bir canlıdır.

anladım peki siz hangi türleri önerirsiniz ? benim akvaryumlarım birisi 70 cm 25 cm derinlik 35cm
biride 60 cm 23cm derinlik 35 cm bu akvaryumlar yeterli olurmu ? ben daha yeni başlıyorum o yüzden soruyorum bu kadar fazla soru :) yardımcı olursanız sevinirim

Canlı doğuran diye bahsettiğiniz balıkların kapsamı fazlasıyla geniş.
Bakımları biraz zahmetli balıklar bunlar.

Yavrulama potansiyelleri çok yüksek olduğu için ayrı yavruluklar, hava motoru ve filtreler, ısıtıcılar ve önerilen bitkili tanklara ihtiyacınız var :)

Eğer japonlara ilgi duyuyorsanız başlangıç için japon balığı ya da elma salyangozu besleyebilirsiniz.

Tecrübeniz artıkça değişik türler denersiniz.

japon balığı besledim çiklet çeşitleride besledim hatta 2 adet dış filtrem 2 adet 100 w ve 200 w ısıtıcım 25 kilo midye kırığı kumum var şuanda 1 adette iç filtrem hava motorum hava taşım dalgıç lambam mevcut

Bence almayın ben 6'tane aldım bu sabah 5 tanesini ölü buldum üstelik dün aldığım halde 50 litrelik kaplumbağa akvaryumu almıştım üstelik

Bu balıklar öyle bir günde kurulmuş akvaryumlarda bakılamıyor.
Akvaryumun 2 hafta ekipmanları tam olarak çalıştırılması öneriliyor ki bu süre içerisinde bakteriler oluşsun.
Hatta bitkili ise önce bitkilerin bir süre ara verildikten sonra da balıkların eklenmesi söyleniyor.

Ben bu şekilde yaptığım kurulumda 5 aydır hiç balık ölümü yaşamadım.

Dikkatli ve özenli bir kurulum ve tabi ki sabır ile bu sorunun üstesinde gelebilirsiniz.

evet bu gün bende akvaryumcuya gittimde vana almaya aynı sizin söyledinizi söyledi bende ona göre hazır yapıyorum şuanda dış filtrelerimi hazırlıyorum hava moturumu filen ayarlıyorum

canlı doğuran balıklar çok çeşitli birçok rengini bulabilirsiniz.bu balıklar ortalama 26 derecede yaşıyorlar fakat ben görsellikleri olmadığı için sevmiyorum:)

nasıl yani görsellikleri yok :D acıp videolarını izlemenizi tavsiye ederim yani çok tatlı rengleri var he belkide bizim ülkemizde 5 6 çeşiti oldu için fazla göze hoş gelmiye bilir

Geri