Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

caretta caretta

baran

Yeni Üye
arkadaşlar kuzenim denizde yavru caretta caretta bulmuş bana getirdi onu evde besleyebilirmiyim yoksa denize salayım mı ben denize salmayı düşünüyorum ama bir sorayım dedim

Cvp: caretta caretta

ecem hanıma hak veriyorum onu sakın doğal ortamından etmeyin !

bende öle düşünüyorum zaten bencede çok saçma benim kuzenim tutmuş getirmiş az sonra gelip götürecek benimde haberim yoktu eve bir geldim benim kaplumbağaların yanın bir tas var bir baktım caretta caretta hemen salacaz denize

Caretta carettalar bizimkiler kadar susuzluga aliskin degil acilen denize birakin. Onu evde barindirmaniz mumkun degil o tuzlu su canlisi.

Koruma altında ve doğadan alınması kesinlikle yasak. Hemen alınan yere bırakılmalı.

Ayrıca zaten o hayvan 80 cm kabuk büyüklüğüne ulaşacaktır. Ev koşullarında imkansız. Büyük bir havuz gerekir. Göç eden bir hayvan olduğu için zaten tamamen eziyet olur.

http://www.infethiye.net/turkish/caretta-kaplumbag-fethiye.htm

lütfen vakit kaybetmeyin, nesli de tehlikede o canlıların, bulunan yere geri bırakılmalı

Lütfen yerine geri bırakın .Nesli tükenme tehdidi altında o hayvanlar

Geri