Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ciciş yem yemiyor:(

yarenbturtle

Yeni Üye
3 gün önce bir su kaplumbası aldım.adı ciciş.hiç yem yemiyor.çok sık uyuyor.normalmi?

Kaplumbağanıza neyde bakıyorsunuz?
Ölüm fanusunda mı akvaryumda mı?

3 günlük kaplumbağa daha yeni.Zamanla alışacaktır.
28 derece sabit ısısı olan tüm ekipmanları tam bir akvaryum kurun.

Kaplumbağanız zamanla alışacak ve yem yiyecektir.

Akvaryumunuz umarım biran önce elinize ulaşır.Lütfen vakit kaybetmeden bir ısıtıcı alın ve kaplumbağanızın suyunu 28 derecede sabitleyin.
Kaplumbağanızı yeni aldığınız için alışması uzun sürebilir ve bu sürede yem yemeyebilir.
Ama doğru bakım yapabileceğiniz içinde ısıtıcısı, filtresi ve kuru alanı olan akvaryuma geçtiğinizde düzeleceğini zannediyorum.

Yeni aldığınız için kapluş daha ortama ve size alışmadı. İlk alındığında Neredeye 1 ay bile yemek yemeyen kapluşlar biliyorum ben. Yaşam ortamınında etkisi var ama asıl nedeni alışamamış olması..

Virulence' Alıntı:
Yeni aldığınız için kapluş daha ortama ve size alışmadı. İlk alındığında Neredeye 1 ay bile yemek yemeyen kapluşlar biliyorum ben. Yaşam ortamınında etkisi var ama asıl nedeni alışamamış olması..

Teşekkürler..

Bende 2,5 hafta önce aldım yaklaşık olarak. Ve aldığımda kış uykusundaydı hiç yemiyordu. 1 hafta sonra uyandı yine yemiyordu. 2 hafta olduğunda yemeye başladı. Şimdi ne atarsam yiyor :) alışması çok önemli.. En fazla 1 ay bekleyin.. 1 aya kadar da yemezse veterinere bi gösterirsiniz.

Geri