Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çıkış borusunu suyun içine koymak

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhabalar, dış filtre çıkış borusunda şelale aparatı takılı ve kaçış boşluğundan dolayı çok ses yapıyor, bu ses hem beni hem de kaplumbağalarımdan birisini rahatsız ediyor. Diğer suyun altında oynarken ürkek olan kaçışmaya başlıyor. Su çıkış borusunu suyun içine koysam filtre için herhangi bir sorun olur mu ?

Sorun olmaz yalnız çok derine indirme. Hayvan açısından sirkülasyonda savrulma yoksa sese alışır. Yüzeyden inen su çarptıkça hava kabarcığı yapar bu da suya oksijen verir. Gündüz şelale boruyu kaldırıp gece indirebilirsin.

Cvp: Çıkış borusunu suyun içine koymak

Tamam abi ben geceleri yapayım dediğin gibi, çok fazla uyuduğum yok zaten. Bunları ittirmek için aşırı yüksek debi lazım çok güçlüler iyice irileştiler kuru alan yapıyorum strafordan o bile durmuyor üzülüyorum hayvanlara doğru düzgün güneşlenemiyorlar bile. Şu yeni akvaryum hayırlısı ile bir gelse hem onlar rahatlayacak hem ben.

Ben aldığım gibi direkt su çıkışını suyun altına yerleştirdim , su çıkış yönünüde su yüzeyine veriyorum bu sayede hem ses çıkmıyor hemde su dalgalanıp oksijenleniyor , faydalı bakteri sayısı artıyor .

Boru üzerindeki delikleri hava alacağı şekilde yukarı yada yana çevirirseniz o deliklere çarpan su da kabarcık yaparak boru ucundan çıkar. Fazla olmasa da iş görür. .

Geri