Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cins Bir Kaplumbağa

Azman

Elmas 4 Üye
13466143_1103528223023568_3607718413011967694_n.jpg

Çok şeker birşeymiş facebook da gördüm cinsini bilen varmı? bulabilsek keşke yüzü çok tatlı...

Google gorsellere fotografi yukleyip bir aratin bakalim, orjinal fotonun oldugu site cikar belki.

Mobilden yapamiyorum

Cvp: Cins Bir Kaplumbağa

Onu yaptımda birşey çıkmadı hep cute turtle falan yazmışlar ondan burda sorim dedim, belki cem bey biliyordur.

Seker ama degisik suratli bir hayvan =)))Baska hayvan karisimi gibi

Gercekten cok ve ilginc turler var

Papuan snake neck turtle

Teşekkürler hocam,

mailto:/wp-content/uploads/2015/08/zackandmack2014.jpg

Şöyle acayip birşey gördüm nasıl büyütmüşler bu hayvanı (veya hayvanları) vücut hareket fonksiyonları düzgün çalışıyor mudur yüzerken vs. merak uyandırıcı çok rastlanan birşey sanırım yüzlerce fotoğraf var böyle siyam ikizi

Bunlarda ayrı bir sektör oldu bazı çiftliklerde yumurtaya radyasyon verip hayvanları bu hale sokuyorlar. Yüksek fiyattan satıyorlar. Genelde pek uzun ömürlü olmuyorlar. Çoklu kuyruk fazla başlı çıkıyor hayvanlar.

Bu hayvanlarla ilgili bir site vardı amerikada unuttum şimdi adını. Sadece bu hayvanları satıyor.

Bir de burada türler hakkında konu açmıştım resimli daha yarısından fazlası eksik ama inceleyeceksen bakabilirsin.

mailto:/forum/konu-en-pahali-kaplumbaga-turleri-ve-diger-turler-resimli.html

Elinize sağlık hocam teşekkürler.

Cem yine bildi =)

O cift baslinin, bir belgeselde orneklerini gormustum yillar once, baska uzuvlari da cift olan ama kucuklerdi. Boyle buyuk gorunce,ben de sasirdim

Ama yazik bu hayvanlara =(

2 ayri kafa ve iki beyin mi var anlamadim ben garip bir durum.

Bende merak ediyorum vücut kontrolü nasıl normal hareket edebiliyor mu veya 2 beyin farklı komutlar verince dengesiz hareketler mi oluyor, adamların para için yapmadığı bir bu kalmıştı yazık.

Hayvanlar; farkinda olmadan veya ac kalma gudusuyle saldirgan, insanlar ise gayet bilincli ve gozleri paraya doymadigi icin.

Hic bela/ceza okuma huyum yoktur ama boylelerini gorunce cikiyor agzimdan artik

Bizim baktığımız ortamdan farklı biçimde bakıyorlardır. Daha sığ su gibi. İç organ yapılarını röntgen ile inceliyorlardır. Bu hayvanlara o parayı veren sağlık incelemesi yaptırıyordur mutlaka. Tek mide var ise hangisi yerse yesin karnı doyduğunda iki beyni de uyarıyor ve tokluk hissi veriyordur. Yapılarına bakarsak sağdaki daha dominant gözüküyor.

Geri