Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cinsiyet ?

2tosbik

Yeni Üye
Herkese Merhaba,
10 senedir iki adet res besliyorum. Şu anda kabuk boyları 16 cm.  Cinsiyetleri konusunda bir çok yazı okudum fakat ben işin içinden çıkamadım. Bunun nedeni erkek olarak tahmin ettiğim kaplumbağamın cinsel organını hiç çıkarmamış olması ve ikisininde tırnak boylarının eşit olması. Daha önce bir kere akvaryumda yumurta kabuklarıda buldum. Sizce cinsiyetleri nedir?? Ayrıca bir sıkıntı yok ama sizede sormak istedim. Görünen herhangi bir sağlık sorunları yada göze batan bir durum var mıdır?

Kuyruğunu çok net çekemedim. Biraz ürkek olduğundan su dışında kesinlikle çıkarmıyor.
mailto:/b5ApGj.jpg
mailto:/5drXQd.jpg
mailto:/AmQNkq.jpg
mailto:/0qjgBL.jpg
mailto:/4g2QMq.jpg
mailto:/JYrNln.jpg
mailto:/OqnNLA.jpg

2.Kaplumbağam
mailto:/qY1pvQ.jpg
mailto:/ME52D2.jpg
mailto:/QAEN2G.jpg
mailto:/Xv7N6j.jpg
mailto:/d5zDBr.jpg
mailto:/5drXyl.jpg

Akvaryum bilgilerine gelince 8 senedir 200 lt akvaryumda bakılıyorlar. Isı 26 derece de sabit. Eheim 2217 dış filtre kullanıyorum. Isıtıcı lamba ve uvb lamba mevcut.. Kuru alan olarak Turtle topper kullanıyorum. Kuru alan ısısı 31 derecede sabit. Uvb olarak exo terra kullanıyorum. Bu arada kuru alanım yetersiz biliyorum bu nedenle en kısa zamanda daha büyük kumlu kuru alana geçiş planlarım var. Ayrıca suda mangrov kökü ve ipek bitki var.
Yardım eden ve yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.. :)

Not: Çok uğraştım ama fotoğraf boyutunu küçültemedim.

Geri