Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsiyeti nedir ? ( resimli )

livesgeckos

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım . kaplumbağamın cinsiyetini söyleyebilir mi siniz ?

mailto:/2rgcl03.jpg

Cvp: cinsiyeti nedir ? ( resimli )

livesgeckos' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım . kaplumbağamın cinsiyetini söyleyebilir mi siniz ?

mailto:/2rgcl03.jpg

Merhaba Aramıza Hoş Geldin Bilgilerim Kadarıyla Kapluşunuz Erkek Ama Yinede Ecem Hanım Gibi Kapluşlara Bağlanmış Kişilere Sormanız Daha İyi Olur

bence sadece genital bölge değil de kaplumbağanın hem üstünün hemde altının tam resimlerini koymalısınız, desenlerden, kuyruk şeklinden falan anlaşılıyor diye biliyorum.

Kaplumbağanız Henüz Çok Küçük Cinsiyeti Anlamak MÜMKÜN DEĞİL.

Ama 10 cm Üzeri olduğunda Sizde Öğrene bilirsiniz Şu Şekilde:

ERKEK :

ERKEK TIRNAK : Ortadaki iki tırnağı diğerlerinde daha uzun olur

ERKEK KUYRUK : Kalın Ve Uzundur.

-----

DİŞİ :

DİŞİ TIRNAK : HEPSİ EŞİT BOYDADIR VE KISADIR

DİŞİ KUYRUK : İNCE VE KISA DIR

10 CM OLMADAN ANLAŞILMAZ

AYRICA ISITICI VE FİLTRE ALIN VE KURU ALAN SUDA ÇOK YER KAPLAMASIN.

Bu arada kapluşunuz kaç cm ben 2. yorum yazan kullanıcının imzasındaki resimdeki kapluşla karıştırdım. Kusura bakmayın.

Kaplumbağaların cinsiyeti desenlerden anlaşılmaz Sefa bey.

Erhan bey kaplumbağanızın net tırnak fotoğrafını koyun eğer 10 cmi geçmişse. 10 cm'i geçmemiş gibi gözüküyor fotoğraflarda. Cinsiyeti bu şekilde anlaşılmaz.

anladım, dün akşam araştırma yaparken bir blog sitesinde görmüştüm, oranın yalancısıyım :)

mailto:/prenses_sayfa7.htm

Turgay bey gercekten bilgili biridir hatta uretim bile yapmis biridir fakat Turgay beyinki tamamen tesaduf saniyorum. Benim bircok arkadasimda ve bende boyle bir durum soz konusu degil :) Benim disiyle erkegin fotografini koysam durum tam tersi mesela :)

Genç yaşta ve emin olunamayan kaplumbağalar için en kesin yöntem kan testidir.

Erkeklerde anüs bir hayli uzaktır kuyruk kökünden, dişilerde de çok yakındır. Erkeklerde kuyruk çok kalın , ön tırnak acayip derecede uzundur. ama 9-10 cm olmadan kesin bir şey söylenemez

Geri