Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cinsiyeti ??

Ebuş...

Yeni Üye
kaplumbağamın cinsiyetini söylermisiniz :rolleyes:

mailto:/34g8vfo.jpg

mailto:/av26n8.jpg

mailto:/in48lx.jpg

teşekkürlerr :)

Alt kabuğunun değilde kuyruğunun ve tırnaklarının fotoğraflarını koyarsanız kesin bir belirleme yapılabilir.
Kaplumbağanız kaç yaşın da ve kaç cm :)
Tırnaklardan ve kuyruktan dişi gibi görünüyor :)

hehe :D tamam ben kuyruğuyla tırnaklarını çeker koyarım resimleri birazdan

4 sene önce aldım ama aldığımda yaşı kaçtı hiç bilmiyorum :D alırkende erkek dediler ben bu zamana kadar hep erkek bildim ..şu son günler bir huylanmaya başladım belki erkek değildir yanlış söylemiştir filan... bir danışayim dedim :) kafasıyla beraber 13 cm var...

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Tırnakları kısa, kloak kuyruğun üst kısmında gibi görünüyor :) Bence dişi.
Benim Pakize mi de dişi olarak vermişlerdi erkek çıktı :D

tam istenildiği gibi oldumu bilmiyorum ama resimleri çektim :D

mailto:/el86k3.jpg

mailto:/wu3skx.jpg

mailto:/mk7lt1.jpg

mailto:/jj63hs.jpg

mailto:/j9q9lv.jpg

aaa benim oğlum kızmıymışş yani :D sağlıklı olsunda... :)

bir de çok yemek yiyiyor maşallah :D daha küçükken bile günde 15-20 yem yiyiyordu suanki halini siz düşünün :D artık saymıyorum bile sabah akşam 15 civarı veriyorum ... resmen yemek canavarı ... dışarı çıkartıyorum yem kabını sallıyorum sesi duyar duymaz ağzını açıp peşimden koşuyor :D bir zararı olmaz değil mi günde 30 küsür yemin... baya büyüdü çünkü :)

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Dişiye benzıyor...Benimde fikrim dişiden yana :)

Edit:Mesajımı yazarken sizde yazmışsınız cevaplayayım;
30 küsür yem çok aşırı fazla.Günlük kafasının hacmi kadar vermelisiniz...Otçul beslemeye çalışın,beslenme bölümümüzü inceleyın.

sera vital kullanın ana yem olarak ve onu da reptil herbivorla destekleyin.Günde 30 yem çok çok fazla.
Obezitenin önüne geçmek için düzgün bir program şart.Kafasının hacminden daha fazla yem vermeyin.
Eğer aç kaldığını düşünüyorsanız yem değil kaplumbağalara verilebilecek yeşilliklerden verin.
Beslenme bölümünü incelerseniz bilgi sahibi olabilirsiniz.

ayy teşekkürler söylediklerinize uyacağım :) davranışları okadar garip ki insan elinde olmadan aç olduğunu doymadığını düşünüyor :) o kadar vermeme rağmen yine de açıyor ağzını yukarı doğru bakıp çırpınıyor :) ama daha dikkatli olurum sağolun :)

TamTam ve DiDi ye baktım şimdi aralarındaki farklara =D
kaplumbağanız dişi ((=

Bence de dişi.Benim kızım da da aynı belirtiler vardı. Ayrıca ölçüm yaparken sadece kabuk boyunu ölçün. kafasını içine çektiği için tam anlamıyla boyu belli olmaz.Sadece kabuk boyu önemli olan. Bir de bu şekilde ölçmelisiniz bence.

Beslenme konusunda arkadaşlarımız söylenmesi gerekenleri söylemiş. Bence de çok fazla yem veriyorsunuz.

Geri