Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çitlembik ve Zencefil 390L

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhabalar, 4 yaşına gelen kaplumbağalarıma 200 Litre akvaryumun yetersiz kalması sebebiyle 390 Litre bir akvaryuma geçiş yaptım umarım beğenirsiniz.

Kısa bir video;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun hayvanlar ferah feza yere kavuştular.

Kuru alanı biraz daha sola yanıştırabiliyor musun? Biraz ortaya kaçmış. Birde rampadan çıkmada sorun yaşıyorlar mı? Eğim fazla gibi.

Sağ ön tarafa yüzeye hizasında bir tünek yapıştır. Filtre su çıkış parçalarından birini çıkardıysan o olur yada küçük oklava da olur. Vantuzla yapıştırırsın.

Bir de suda deri parçaları yüzerse onun için sobo 808c korner iç filtre al bu derileri ve pisliğin bir kısmını çekip dış filtreye takviye olur. İki haznelidir. Sadece alt haznesindekini çıkarıp yerine elyaf koy. Büyük akvaryumlarda tek geçerim.

Cvp: Çitlembik ve Zencefil 390L

Teşekkür ederim Cem abi aynen öyle doya doya yüzüyorlar sonunda.

Kuru alanı kaldırıp sola alabilirim ancak akvaryumun tam ortasına kayıt atmışlar kuru alanıda rampa kayıtı altına alacak şekilde yerleştirdik, kuru alanı kayıtın soluna çekersem kayıt rampanın üstünde kalıp hayvanların çıkmasını engelleyebilir. Hayvanlar canavar gibi akvaryum kurulduktan 1-1.5 saat sonra çıkmaya başladılar çok rahat tırmanıyorlar :)

İç filtreye baktım fiyatıda gayet uygun bu hafta içinde alırım deri parçacıkları rahatsız edici oluyor gerçekten.

Eski filtremin şelale aparatı vardı onu takarım, rampanın yarısı suda olduğu için oraya da tutunup dinleniyorlar dün gece bir tanesi rampanın suda kalan kısmında uyudu.

Kayıt atıldıysa olmaz o zaman.

Sen tüneği yap köşe için birbirlerini ittirirler bile. Ben hatta tüneğin kısa cam tarafına arka ayağı hizasına su içine bir tane vantuz takıyordum. Tüneğe tutunurken arka ayağıyla da vantuza basıyordu.

Aslında ipek yapraklı yüzeye uzanan yapay bitki iyi dururdu ama haşat ediyorlar.

Cvp: Çitlembik ve Zencefil 390L

Bende koymayı düşünüyordum ipek yapraklı bir bitki en azından dolu dursun diye ama dediğin gibi abi hiçbir şeye tahammülleri yok, Şu nerite salyangozları var hani camlar için çok istiyorum onlardan ama biliyorum koyduğum anda paramparça edecekler hayvanları

Daha 10 dk önce bir tanesi rampadaki taşları ısırıyordu baktı yenmiyor bıraktı.

Rampanın kayıt altında kalma zorunluluğu özellikle kuru alanın alt tarafından rampaya destek cam yapıştırıldıysa yok. Ben de ortada kayıt olmasına rağmen solda kullanıyordum.

Akvaryum ölçülerini nasıl yaptınız ?

Geri