Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cleopatranin diskilarken tas ikardi

asi kız

Bordo Bereli
iyi gunler benim ufaklik adi cleopatra disi diye tahmin ettim kaplumbagam diskilarken tas cikarmis iki gundir tas cikario surekli ve durdugu kapda silis kum disinda hicbir tas vs yok.balkonada cikmadik bikacgundur esiyor diye.ama surekli taş cikior?neden olabilir?
https://i.hizliresim.com/OLQ2q4.jpg
https://i.hizliresim.com/gWmlAO.jpg
elledim bildigin taş abi.ne yapabiliriz?bu konuda?kabuk boyu 8cm .herseyi normal hareketleri yemesi vs.

Hayvana devit veriyorsan bırak. Pek böbrek taşı rengine benzemiyor. Gerçek taş ise bir şekilde bir yerden bulup yemiştir. Yada önceden yemiş. Büyüyünce çıkarma olanağı bulmuştur.

Cvp: cleopatranin diskilarken tas ikardi

kullanmiom abim.abi durdugu yerdeyok hattabalkonda bile????ondan şaşirim zaten bu tas nerdencikdi diye.

O zaman hayvan zamanında bir şekilde yutmuş şimdi çıkarıyor. Sürekli dışkılayıp yemiş olabilir. Yada başka hayvan dışkılamış bu yemiş olabilir. Takip et bir süre başka çıkaracak mı ? Çıkmazsa bitirmiştir. Marul kıvırcık yedir. Lifli gıda varsa çıkarmasını kolaylaştırır.

anladim abim amakucuk oldugu icin ayri yani tek basina.kontrol edicem baska varmi yokmu?diye tas.kivircik marul veriyorum yiyor????????

abi su bi haftaya yakindirgozlemliyorum tas felan cikarmiyor.sonuncusunu cikarmis demekki.

İştah konusunda ve hareketlerde durağanlık yok ise içinde taş kalmamıştır. Hayvan tabanda hareketsiz vaziyette normalden fazla durur.

abi bu kiz surekli hareketli helee beni veya bi baskasini grsun yem istiyor.çildiriyor yem kutusunu gorunce kereta????herseyi normal tas cikinca şasirdim biraz .

taş cikarirken bile hareketli ve istahi yerinde idi.

Geri