Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

conconumu yeni aldım yem yemiyor

gizembuket96

Yeni Üye
arkadaşlar ;2 gün önce bir su kaplumbağası aldım..henüz çok minik..başka bir ilçeden aldığım için;1.5 2 saat içi hava dolu bir poşette taşıdım..ancak eve geldiğimde gayet hareketliydi..pet shoptakiler,balıkyemi yiyebilir deyince;ondan aldım..ancak hiç yemiyor..ve bu sabahtan beri;pek hareketli değil.akvaryumda beslemiyorum...ilk defa bir hayvanım oldu ona birşey olacak diye çok korkuyorum;lütfen yardım..oda çok soğuk değil..ölmez değil mi ve bir de ağzından biraz baloncuk çıktı az önce:(

Edit alcatraz:Lütfen Türkçe kelimeler kullanalım.

Başlık içerikle alakalı olmalıdır/tubidik

RE: concon'm

Bununla ilgili formda bir çok başlık var öncelikle onları okumanız ve blincine sahip olmanız gerekmektedir.
- Öncelikle kaplumbağanıza bir kapta değil tüm teşkilatı kurulu bir akvaryumda beslemelisiniz..
- Kaplumbağalar için piyasada çeşitli yemler mevcut balık yemi almasaydınız keşke..
Bence formu baştan aşşağı bir göz geçirin, kaplumbağaların nasıl ortamlarda yaşabildiklerini vs vs bir çok şeyi ayrıntılarıyla bulacaksınız, ve odanız sıcak dahi olmuş olsa kaplumbağanın kabıdaki su doğal olarak odanın sıcaklığından bir kaç derece daha soğuk olacaktır ve soğuk suda kaplumbağalar bir çok hastalığa yakalanabilir kış uykusuna hazırlanabilir ve iştahları olmayabilir.
Moderatörümüz yada Adminimiz zaten yeterli linkleri ve bilgiyi size vericek ve yardımcı olucaklardır bende genel olarak bir fikir sahibi olmanızı istedim :)

teşekkür ederim..ancak bulunduğum yerde;bir pet shop yok...bu kısa süre içinde neler yiyebilir?=(

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Şimdilik balık yemine devam edebilirsiniz hiç olmamasından iyidir

mailto:/forum/verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler-t-102.html
ayrıca burdaki linke göz atarsanız evinizde temin edip besleyebileceğiniz bitkilerde mevcut

En kısa zamanda tam ekipmanlı bir akvaryum edinmeniz şart. Forumda merak ettiğiniz her türlü bilgiye de ulaşabilirsiniz. Kısa vadede pek yapabileceğiniz bir şey yok ne yazık ki, gerekli ekipmanlar ve akvaryum olmadan işiniz zor yani.

bu gün filtresi ısıtıcısı kuru alanı olan bir akvaryum edindim.. diğer ekipmanarı da ayın 15inde artık :D paylaşmak istedim. bilgiler için çok teşekkürler.

Teşekkür ederim yardımlarınız için!

Tamamen büyük harfle mesaj yazmak yasaktır/tubidik

Geri