Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deep Fix Deepdezopur

okankrn

Gümüş 1 Üye
Akvaryumda temizlik yaptım.Sular kireçlendiği için deep fix kullanmak zorunda kaldım,daha önce aquafix falan kullandım ama mavi metileni ilk defa kullanıyorum suyun maviliği ne zaman eski haline dönüyor bilgisi olan Emin sen kullanmıştın diye hatırlıyorum yardımcı olursan sevinirim.

Cvp: Deep Fix Deepdezopur

Okan bu metilen mavisi, sudaki mikrop gibi maddeleri yok etmek amacıyla kullanılır. Kısacası hastalık durumları dışında kullanılmaz. Ben ilk akvaryum kurulumu sırasında varsa akvaryum içerisinden suya salınım yapabilecek madde gibisinde hayvanları daha koymadan suya bir kaç damla damlatmıştım. 50 litreli suya yaklaşık 6 7 damla damlattım ki bu baya fazla imiş. Kısacası 1-2 damla damlatman yeterli olur ve en fazla 30 dk civarında yayılıp, renk farklılığı yok olur.

Sudaki kireç için metilen mavisi değilde seranın bir ürünü var benim kullandığım. Deep markasının aquafix ile aynı özellikte olsa da daha kaliteli ve faydalı olduğu aşikardır herhalde. Açıkçası deep markasının metilen mavisi dışında diğer ürünleri pek alınabilecek cinsten değil bana göre. mailto:/urun_detay.aspx?urn=1081&ad=sera-aquatan-su-duzenleyici-100-ml

Sağol Emin söylediğin ürününün siparişini veririm birazdan,metilene gelirsek mikropları yok ediyorsa bütün yararlı bakteriler gitti benim akvaryumdaki o zaman birdaha kullanmam heralde,sera kullanmadım ama aquafixde iyi iş görüyor.Ama sen bir kullanan olarak daha iyi diyorsan onu kullanırım.Tekrar sağol herşey için.

Hatta bu metilen mavisini dış filtre olan akvaryumlarda kullanılmıyor Okan. Sırf bu mikropların yanında yararlı bakterileri de yok ettiği için. Seranın ürününde ölçek bazında kullanılıyor. Ben 250 ml aldım. Eğer alacaksan 100 değilde 250 ml üzeri al ki bir daha bir daha durumları olmasın.

Geri