Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Değişik Kafa Hareketleri, Hazımsızlık

Azman

Elmas 4 Üye
Merhaba, dış filtre emiş borusuna takılı bir sünger vardı kaplumbağam bunun bir kısmını yemiş 10 gün önce akvaryumdan çıkarmama rağmen hala dışkısında sünger parçaları var (siyah plastik) neyse sabah uyandığımda dipte 4-5 günlük hazm olmamış yem parçaları ve aralarında top top dediğim sünger kalıntıları olduğunu gördüm. Bunu dışkı olarakmı yoksa kusarakmı attı bilmiyorum ama hayvan günlerdir tıkanmış bunu anladım. Neyse şu saate kadar kımıldamadan filtre üstünde duruyordu şuan suya girdi ama değişik hareketler yapıyor, kafasını uzatıp sağa sola sallıyor yüzerken, ayrıca çok yavaş yüzüyor ve iştah tamamen gitmiş dünde hiçbirşey yememişti zaten şimdide yemiyor. Problemi ne olabilir? kurtulamayacak gibi geliyor bana :(

Dışkıda eğer kum yememişse tek parça biçiminde ve hazmedilmiş olarak çıkar. Kum yediyse tozlaşmış biçimde. Kusmada ise dağınık ama yenilenler parça parçada olsa sağlam çıkar. Dediğine bakarsak hayvan kusmuş.

Muhtemel midesinde bir parça duruyor. Kusarken boğaza doğru çıkmış ise bu tip bir hareket yapabilir.

Ağzına iki damla zeytinyağı damlat. Boğazında tahriş varsa rahatlatsın. Kalanı çıkarmada kolaylık sağlasın.

Geri