Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deniz Akvaryumu Kurmak

thor

SKF Delisi
Katılım
16 Eyl 2010
Mesajlar
866
Deniz akvaryumunda genel olarak farklı canlı türlerinin farklı ihtiyaçları oluyor. bu ihtiyaçlar doğrultusunda seçimlerde farklılık oluyor. akvaryum boyutları da bunlardan birisidir. boyut seçiminde bir faktör de aydınlatma armatürlerine uyarlama. boyutlara göre genelde akvaryum uzunlukları 60cm, 100 cm, 130 cm çevresinde gezinir çünkü t5 armatürler sırasıyla 55 cm, 90 cm, 120 cm dir. yüksekik 40-60 cm arasında gezinirken derinlik yükseklikten genelde fazla olarak kareye doğru gidebilir.
yeni başlayanlar için benim önerim 100*70*50 gibi bir boyut olabilir. bu boyutlar mevcut yer durumunuzda düşünülerek 90*60*55 gibi varyasyonlara dönüşebilir.
deniz akvaryumlarında kum, kaya, akıntı ve dönüş motorları, protein toplayıcı, armatür tipik gereksinimlerdir. sps dediğimiz kısa polipli sert mercanlar çok yüksek ışık isterken, soft mercanlar çok daha az ışıkla bakılabilir, fowlr denilen sadece balık akvaryumlarında ise ışık sadece görmek için gerekir. akvaryum kurulumunda bunun dışında testlere ve bakılacak canlılara göre katkılara ihtiyaç duyulur.Fiyat olarak normal bir akvaryum kurmak isteyenlere 2000 TL civarı tutar.Bu fiyat içindeki akvaryumda mercan kaya balıkları besleyebilirsiniz.Fkat mercan beslemeyeceğim diyorsanız bu fiyat 1000 tlye kadar iner.

Yeni Başlayacaklara Balıklar
Chromis viridis - Chromis
Salarias fasciatus - Alg Eater Blenny
Ecsenius bicolor - Bicolor blenny
Ecsenius midas - Midas blenny
Pholidichthys leucotaenia - Convict blenny
Longnose hawkfish - Oxycirrhites typus
Orchid dottyback, Pseudochromis fridmani
Royal Gramma - Gramma loreto
Cryptocentrus cinctus - Yellow prawn goby
Stonogobiops xanthorhinica - Yellownose prawn-goby
Valenciennea strigata - Golden-head Sleeper Goby
Nemateleotris magnifica - Fire goby
Nemateleotris decora - Elegant firefish
Pseudocheilinus hexataenia - Sixline wrasse
Lemon Meringue Wrasse - Halichoeres leucoxanthus
Pterapogon kauderni - Banggai cardinal fish
Ocellaris Clownfish - Amphiprion ocellaris
Centropyge loricula - Flame angel
Zebrasoma flavescens - Yellow tang
Purple Tang - Zebrasoma xanthurus
Paracanthurus hepatus - Blue tang
 
Cvp: Deniz Akvaryumu Kurmak

Ben hiç bir zaman balık beslemedim. İstemedim de. Eline alamıyorsun oynayamıyorsun. Ama yine de bir akvaryum insanı çok dinlendiriyor.Bilgiler için teşekkür ederim.
 
Cvp: Deniz Akvaryumu Kurmak

Her canlıyla oynamak ellemek gerekmez. Bazılarının sadece varlığı bile insanı keyiflendirir. Balıklarda öyledir. Özelliklede size alıştıktan sonra yem vereceğinizdeki hareketleri çok eğlencelidir. ^^
 
Cvp: Deniz Akvaryumu Kurmak

İnsanlar balıkları daha çok görsellik ve akvaryum ekipmanları ve aksesuarlarıyla uğraşmak hoşlarına gittiği için tercih ediyor.

Paylaşım için teşekkürler Kaan bey :)
 
Cvp: Deniz Akvaryumu Kurmak

Paylaşım için teşekkürler, bence biraz pahalı bir uğraş :(
 
Geri
Üst