Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deniz kaplumbagası sorunu

idil varış

Altın 1 Üye
Merhaba arkadaslar,
rutın olarak gıttıgım her avmde petshoplara bakarım. Araya karısan baska bır tur var mı dıye. Bugun cok ılgınc bır seyle karsılastım. Nerdeyse her hafta gıttıgım avmnın petshopu el degıstırmıstı yakın zamanda ve buna ek olarak yenı canlılar getırmıs cesıtlılık kazandırmıstı. Bugun hadı bı gıdıp bakayım belkı sansıma bulurum bır seyler dıyıp gırdım ıcerı. Bır cok yenı akvaryum malzemesı gelmıs bıtkıler akvaryumlar vsvs. Dedım kaplumbagalar ne tarafta. Gosterdıler sadece kırmızı kulak mı var dıye sordugumda yanıt ılgınctı. Satılık olarak evet ama akvaryumların ıcınde kayaların arasına saklanmıs denız kaplumbagaları da var dıyınce... once bır afalladım. Sonra nasıl ya dedım ınanmadım ve gıttım baktım. Evet gercekten de orda carettalara benzeyen kaplumbagalar vardı. Su cok pıs oldugundan ayırt edemedım turunu. Ancak bu bır kırmızı kulak degıldı dere kaplumbagası hıc degıldı. Yuzgeclerı vardı tırnakları yoktu. Arkadaslar ben bu durumdan dehset rahatsız oldum ve sıkayet etmek ıstıyorum. Tam olarak nereye nasıl sıkayet edebılırım?? Bu o mınnacık kaplumbagalar ıcın tam bır ıskence! Katlıam bu!

Eger gercekten deniz kaplumbagasiysa bu cok uzucu nasil boyle bir sey olabilir ya :( nerden bulmuslar ki onlari sikayeti burada yazan sekilde yapabilirsiniz insallah en kisa zamanda ilgilenirler ama bazen ilgilenmeleri 6 ayi buluyormus diye okumustum :(
mailto:/forum/Konu-evcil-hayvan-dukkanlarini-sikayet-etmek.html?highlight=sikayet

Cvp: Deniz kaplumbagası sorunu

Gerekırse her gun sıkayet ederım ararım sorarım yaptırana kadar! Malesef boyle cıddı bır durumla karsılastım ve gorsenız berbat bakılıyorlar. Almak kurtarmak ıcın fıyat sordugumda satılık degıl dedıler. Isın uzucu kısmı 1 tane de degıller..

Yazık ya niye satilik deil anlamadım süs diyemi getirmisler satmiyosanız aldın yada buldun yere geri bırak hayvana niye eziyet ediyosunuz:'(

Bırcok denız canlısı anemonlar fılan getırmısler ama satılık degıl.. Sadece sus... Kapluslarda bunlar gıbı sus olarak tutuluyorlar... Insanlar ozellıkle petshopcular bızler gıbı dusunmuyorlar... Acıklamalarınızı dınlemıyorlar bıle. Hatta buna ızın vermıyorlar sırtlarını donup gıdıyorlar... En azından kurtarabılırsem ellerınden kurtarmalıyım o canlıları..

Sen en iyisi o petshop u sikayet et :whistling:

Kalpleri sertlesmis! Bir makine yapicam. Onlarla aci cektirdikleri hayvanlarin ruhlarini degistircem! Nasi bi katliyamdir bu. Bugun bende petshopa gittim. Akvaryumda bir tane yavru 3 tane buyuk kaplus vardi. Yavru o kadar korkuyorduki... icim sizladi. Ama su anda bir arkadasimda. Benim tavsiyelerim uzerine hareket etmekte :)

O makinayi yapsan cok iyi olur belki. Petshop cular akıllanır yavruyu âlmanız cok iyi olmus kimbilir nasi korkmustur :ashamed0006:

Tuzlu su olduğuna emin olmasan aklıma gelen başka kaplumbağa türü vardı ama eminsen deniz kaplumbağasıdır.
Caretta değildir ama genede yazık. Deniz kaplumbağası için büyük havuz gerekir.

Mınıcık bır akvaryumdaydı Emre abı ya saka gıbı bızler kendı kaplumbagalarımızı o kadar kucuk akvaryumlara koymuyoruz

Yazık günah gerçekten İdil. Hala deniz kaplumbağası olduğuna inanamıyorum. Bunları denetlemiyorlar mı? Tatlı su olsa fly river turtle olabilir mi diye soracaktım.

Vıcdansızlar ıste.. Yok tuzlu sudaydı cunku bır cok denız canlısı vardı. Ama denetleme cok eksık kesınlıkle eksık

Denetleme olsa cesaret edemezler aslinda böyle petshoplarin camimi indiricen :fear:

Hayır cam cerceve ındırerek haklıyken haksız duruma duserız. Onlar denetlemıyorsa bız denetleyecegız ılgılı mercılere ıletecegız. Eger kurtarabılıyorsak hayvanları ellerınden kurtaracagız kurtaramadıklarımız ıcın baska cozumler dusunecegız. Ama bu haklıyken haksız duruma duserek olmaz

Saka yapmistim zaten :'( belediyeyye dilekce yazsan ilgilenirler en yetkili merci o suanda.

Su durumda bunla ılgılenceklerını sanmıyorum

Sen genede dilekce yaz. İlgilenmesseler onların günahı :t65y:

Tabikide ilgilenmezler.. onlarin cani can ama masum hayvanlarin cani patlican! :(

Aslinda kafalarina tas atcan ama iste... sonra biz suclu olucaz.
Kaplumbgalarinda soyu tukensin bakalm.. sonra "bizim duyarsiz milletimiz kaplumbagaya sahip cikmadi" .. vicdansizlar..

Geri