Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deri dökmesi

paolo nutinitr

Altın 2 Üye
Paolo deri dökmesini tamamladı derken tekrar başladı sanırım.Boynunun altında deriler var.Geçen gün tamamiyle bitmişti.Hastalık olabilir mi?Yoksa normal mi?

Cvp: Deri dökmesi

Ben miniklerimi aldıktan bir ay sonra deri dökmeye başladılar ve 4 aydır birlikteyiz devamlı deri döküyorlar :) bunun bir hastalık olduğunu hiç düşünmedim,büyüdüklerini gösteren bir durum bence ^^

Oh be rahatladım.Bende hastalık zannettim hemen sonra tekrardan başlamasını.Kabuğunda kalın siyah çizgiler var.Bunlar kabuk değişimine mi işaret?

Önce aralardaki siyah çizgiler belirginleşip kalınlaşıyor sonra inceliyor. Ne kadar büyüdüğünü işte o zaman daha iyi anlıyorsunuz. :)

Gayet normal :) Benim kapluşta çok fazla deri değiştiriyor. Endişelenmenize gerek yok aksine büyüdüğü için sevinin :)

Seviniyorum.Alalı 1.5 ay oldu.1.5 cm felan büyüdü.Çok rahat yüzüyor kaslandı :D

Vitamin A nın Fazla dozlarda alınması

Bazı vitaminlerin fazla verilmesine bağlı olarakta hastalıklar oluşmaktadır. Vitamin A nın fazla alımında su kaplumbağası sürekli sık aralıklar ile deri değişimi yapar bu alttaki derinin tamamen oluşumu bitirmeden olabildiği için kimi durumlarda tehlikeli olabilir.

Karides veriyorum ara sıra kaplumbağa yemi karidesi daha fazla seviyor.Karideste a vitamini var mı ki?

Karides vitamin oranı düşük, protein oranı yüksek bir besindir. Sık deri değiştirmeleri normal. Filtreyi her temizlediğimde içinden yığınla deri kalıntısı çıkıyor.

Geri