Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sahiplenme

Emene

Yeni Üye
Caretta caretta sahiplenmek istiyorum istanbul bahçelievler

Boyutları belirli bir seviyede kalan tatlı su canlılarını akvaryumlarımızda besleyebiliyor olsak da Caretta Caretta gibi hem deniz suyuna ihtiyaç duyan, hem boyut olarak çok büyüyecek olan ve doğal yaşam ortamında özgürce çok büyük sularda (denizlerde) kilometrelerce yüzmeye alışık bir canlıyı akvaryum ortamına sokmak çok acımasız olacaktır. Eğer henüz beslemiyorsanız tatlı su kaplumbağalarına yönelmeniz ve Cem Bey'in paylaşımlarında yer alan gereksinimlerini önceden hazırlamanız çok daha iyi olacaktır.

Carettalar hem yasal olarak koruma altında hem de boyut ve gereksinimleri bakımından beslenmeye uygun canlılar değiller.

Boyutları belirli bir seviyede kalan tatlı su canlılarını akvaryumlarımızda besleyebiliyor olsak da Caretta Caretta gibi hem deniz suyuna ihtiyaç duyan, hem boyut olarak çok büyüyecek olan ve doğal yaşam ortamında özgürce çok büyük sularda (denizlerde) kilometrelerce yüzmeye alışık bir canlıyı akvaryum ortamına sokmak çok acımasız olacaktır. Eğer henüz beslemiyorsanız tatlı su kaplumbağalarına yönelmeniz ve Cem Bey'in paylaşımlarında yer alan gereksinimlerini önceden hazırlamanız çok daha iyi olacaktır.
Tatlı su kaplumbağaları zaman büyüyor diye biliyorum ama hiç bir yerde de bulamadım ayrıca

Tatlı su kaplumbağaları zaten iyi bakıldığında zamanla boyut olarak kocaman olabiliyorlar yani en azından bir el boyunu geçebilirler

Resler tam donanımlı uygun sistemde 35 cm max boya gelirler. Ömürleri de bir o kadar olur. Ama çoğu ne bu boyu ne de ömrü görür.

Burada sahiplendirme bölümüne bakın.

Geri