Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

desenleri aynı

kartal

Bronz 3 Üye
arkadaşlar kaplumbağam ateşe aldığım eşin kabuk deseni tıpatıp onunla aynı sanki ikizi ve alt deseni azcık farklı acaba desenleri aynı diye ikiside aynı cinsmi olur yoksa büyüdüklerinde birinin erkek birinin dişi olma ihtimali varmı ?

Cvp: desenleri aynı

Cins derken aldığınız kaplumbağaların ikisi de kırmızı yanak değil mi?
Desenler aynı olabilir cinsiyeti ne kadar etkiler bu durum emin değilim.
Büyüdükçe cinsiyetleri belli olacaktır :)

pardon yanlış yazmışım demek istedimki desenleri aynı büyüdüğünde ikiside erkek/dişi mi olur yoksa birinin erkek birinin dişi olma ihtimali varmı

Hiç bir fikrim yok bu konuda :)
Birden fazla yetişkin kaplumbağası olanlar daha çok yardımcı olacaklardır bu soruya.

Desenler büyüdükçe bozulur Berk bey.Cinsiyetleri değişkenlik gösterebilir.İlk başta alırken hepsi yeşil oluyor.

bey demenize gerek yok ben sizden küçüğüm:) sağolun

Bu sorunuzu zaman gösterecek diyorum ben ve desenleri büyüdükçe bozuluyor, kabuk rengi koyulaşıyor.

banada desenlerden cinsiyet fark ediyor dediler ama görücez :)

Kaplumbağalar büyüdükçe kabuk değiştiriyor deri değiştiriyor bu yüzden desenlerin aynı kalacağını sanmıyorum.Kalsa da cinsiyet ayrımında en büyük 2 etken vardır bunlarda tırnak boyuyla kuyruk kalınlığı ve boyudur.Forumda detaylı bilgi var :)

İyi günler

birçok petshop kabuklardan anlaşıldığını söylüyor ve bende böyle düşünüyorum.küçük kaplumbağalarda alttaki desenlerden anlaşılıyor

sanmıyorum banada öyle dediler ama bakalım görücez

Geri