Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dev bitkili neon,molly,valifera,plati,tetra akvaryumu projemin son hazırlıkları

_Emre___

Bordo Bereli
10 neon, 4 molly,6 valifera, 2 plati, 6 tetra cinsi balıklardan alacağım şimdi öncelikle akvaryumu boşaltıcam tabiki bu işlemi büyük semenderi diğer akvaryuma alınca gerçekleştireceğim bitki olarak
ANUBİAS BARTERİ
GÜL
SAZ
SU MERCİMEĞİ
ELEDOA
Bitki kumunun üstüne tabi akvaryumun kendiside siyah olduğu için üstüne silis kum dökeceğim ilk kata siyah bitki kumu sonra silis kum üstüne
suları damacanalara doldurdum :D
yaklaşık 1 hafta sonra gerçekleşecek bu projem
akvaryum kapasitem 60 litre
ışık olarak ne önerirsiniz içine ? birde bu balıkların yanına uyacak başka tür varmı çünkü bu akvaryumu bildiğiniz okyanusa benzeteceğim.

Cvp: Dev bitkili neon,molly,valifera,plati,tetra akvaryumu projemin son hazırlıkları

60litreye bu kadar balık çok değil mi emre kardeşim sonra sıkıntı çıkmasın.

Cvp: Dev bitkili neon,molly,valifera,plati,tetra akvaryumu projemin son hazırlıkları

bana da çok gibi geldi,birazcık balık sayısını azaltsan iyi olacak gibi..

sadece amerikan tetralarından oluşan 10 lu bir sürü ya da sadece canlı doğuran olan bir akvaryum kurmalısın bence.
O balık sayısı çok fazla.
Ben tasarruflu gün ışığı kullanıyorum akvaryumumda.

Azaltırım bende sayısını artık :/ 2 şerli alıırm neonu 12 tane alırım

Her neondan almak yerine tek bir tür seçmende fayda var.
en az 8 li gruplar öneriliyor çünkü.

Ben o akvaryumu sadece neonla doldursam kaçtane olur kapasitesini ölçtüm şu an tekrar 71 litre çıktı

Geri