Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dış filtremin gerçek debisi

bersan160

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar tetra tec ex 700 filtrem var aslında bi şikayetim yok 3 obura göre iyi dayanıyo bence ama bugün bi kendimce amatör debi testi yaptımsaatte 700 diyen filtrem yaptığım amatör teste göre 350 360 lt çıktı.Normalde de böylemidir.[/php]

Cvp: Dış filtremin gerçek debisi

Testi nasıl yaptınız acaba?
Bende dolphin c 500 için yapmıştım ama bende ki söylendiği debiye yakın çıkmıştı.
Belki de testi yaparken yanlışlık olmuştur.

Yani dedeğim gibi çok ammatörce.0.5 lilrelik bir pet şişeyi 5 sn doldurdu bi saattede 360 litre dolduruyor bu hesaba göre

Bende 1 litrelik pet şişe ile yapmıştım bu testi :D

Filtrenin içinde elyaf, sünger gibi malzemeler fazlaysa, musluklar ve hortumlar temiz değil ise debide önemli düşüşler oluyor.

Test yaptığınız şişenin litresini daha büyük tutarsanız örneğin 6- lt daha doğru bi değer verecektir:)

Hortumları falan temizliyorumda.Musluklar nasıl temizleniyor yaklaşık 7 aydır falan dış filtrem bende ama daha hiç muslukları temizlemedim.Temizleneceğinide bilmiodum.Bu olayı biraz daha anlatırmısın.Birde şunu sorayım.Artık Kapluşlarım gerçekten büyüdü hele dişim 13 cm di sadece kabuğu.artık kapluşlarımı teke düşürmem gerekirmi?Bide teke düşürüsem suyun temizlik süresinde değişimler olurmu?

Muslukları hortumdan ayırıp içini yıkamak gerekiyor.O akıntıda nasıl oluyor bilmiyorum ama pislikler kalıyor.
Filtre milinin olduğu yerinde temizlenmesi gerekiyor.
Filtrenin kullanım amacıda önemli örneğin mekanik mi yoksa biyolojik filtrasyon için mi kullanıyorsunuz?
İçinde ki malzemeleri ne sürede bir yeniliyorsunuz?

Kaplumbağaları teke düşürmek derken anlayamadım?
Diğer 2 kaplumbağa ne olacak peki.
Bence hacminiz şu anda 3 kapluş için yeterli.Birtaz daha büyüdüklerinde akvaryumunda büyütülmesi gerekir.

mekenikmi biyolojikmi derken o nu nasıl yapcaz .Mekanik galiba pislikleri çekme biyolojikte bakteri için değilmi ?Mümkün olduğunca biyolojik olmasını istiyorum.Bunun için başka ne yapabilirim.Kaplumbağayı teke düşürmek derkende eskiden balıkla uğraşıpta bi şekilde o hobiyi bırakan arkadaşlarımız var onlarda bizde görüp heves ediyorlar.Onlara verebilirim yani.Çünkü akvaryumu 200 lt olanı bile var.Tabi bu sonraki iş.

Eğer kapluşlar arasında bir sorun yoksa onları ayırmayın :)

Filternizin içerisine substrat, lav taşı, sık gözenekli sünger falan koyarak bakteri kolonileşmesini sağlayabilirsiniz.

Geri