Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dış fitre öneri

elif.

Gümüş 5 Üye
Merhaba, 1 kırmızı yanak için 100-150 lt su koymayı düşünüyorum akvaryuma. Büyüdüğünde daha çok tabii ki. Dış filtre için çok bütçem yok. Sorunsuz olduğu söylenen ve dolu 2. El filtrelere bakıyorum ama marka modelde karar veremedim. Daha önce 2. El sağlam filtre alan var mı? Güncel video falan isterim ya da yerinde bakarım. Ne önerirsiniz?

Forumda genelde su kaplumbağası akvaryumu sahipleri kalitesine göre uygun fiyatlı olduğundan Tetra ex 1200 plus kullanıyor. Bunun 2. eline bakabilirsiniz fakat 'New' yazan tetra ex 1200 modeli eski ve sızdırma sorunlu. Sizin 'Plus' yazan modelden almanız gerek.

Bu markanın haricinde jbl cristalprofi e1502, Eheim 2426, Sera fil 400 gibi dış filtrelerde var.

Sobo markası gibi çin malı dış filtrelerde var fakat bunlar yüksek watt'lı ve uzun vadede sızdırma sorunu yaratabiliyor.

Eheim 2215 620L/h debili bu yetersiz kalır. Eheim 2426 sepetli bir dış filtre. Eheim 2217 sepetsiz. Kaplumbağaların yoğun bir dışkısı olduğundan dolayı sepetsiz dış filtreleri büyük akvaryumlarda önermiyoruz.

12/16 hortumun ne kadar kalınlıkta olduğunu gösterir. Ama 900L/h o akvaryum için yetersiz kalır.

Tetra dış filtre temiz gözüküyor. Tetra ht ısıtıcıyı ben kullanmıştım bu da kaliteli bir ısıtıcıdır. Kaç watt olduğu yazmıyor 200-300w arasındaysa kullanabilirsiniz.

Tetra dış filtreyi neredeyse sıfır fiyatına koymuşlar ilana. Daha uygunlarını bulabilirsiniz belki. Isıtıcı ve dış filtreyi sıfır alsanız 1350tl ye geliyor. Yanında gelen seramikler ve carbon pahalı bir malzeme değil. Ama yine de bu kadar temiz bir dış filtre bu paraya alınabilir.

12/16 hortumun çapıdır. Dış filtreler markasına göre iki çeşit çaptadır.

Akvaryum ölçüsü kaç?

New yazısı tetraların hepsinde var. Plus yazanlar yeni modeli.

Geri