Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dışkının rengi !

ömer y.

Bronz 2 Üye
kapluşumun dışkısıın rengi beyaz gibi krem rengine yakın neden aca ba bilgi verirseniz sevinirim..

Cvp: dışkının rengi !

evet yemlerden kaynaklanabilir. yem markalarını yazmanız lazım

yemi tetra yemini veriyorum ama yemiyor bende mecburen karides yumurta akı vb. şeyler vermek zorunda kalıyorum tetrayı kokluyo ama yemiyo.

yumurta akı dışkıyı beyazlatmış olabilir.

Size daha öncede söyledim Ömer Bey, kaplumbağanızın yediği karides, yumurta akı yüksek miktarda protein içerir, dışkısındaki asit oranı artacağı içinde böbreklerden atılması gerekir. Müdahale etmezseniz böbreklerindeki bir madde salgılanamaz hale gelir ve sonucunda böbrekleri tıkanabilir. Bu da ölümüne sebep olur. Beyaz dışkının nedeni onu her gün yüksek miktarda protein ile beslemeniz.

yumurta akını hergün vermiyoruz ..tetrayı yemeyince inatla bizde mecburen karides vermek zorunda kalıyoruz.bir yem önerirmisiniz

Sera Raffy P ya da JBL agil olabilir. Karidesi vermeyin. Acıkınca Tetra'yı yemeye mecbur kalacak.

tetra yemi karideslerin içinde tutun bi süre sonra belki karides gibi koktuğu için yiyebilirler :)

Kapluş yemi beğenmediyse yedirmek çok zordur. Hele ki yavru kapluşlar bitkisel orijinli yemleri hiç sevmez. Tetra da daha çok bitkisel orijinli. Ben ana yem olarak sera raffy p kullanmanızı öneririm. Arada bir de karides verin. Ya da arkadaşın dediği gibi tetrayı karidesin içinde bekletin kokusu sinince yiyebilir. Bir denemenizi öneririm.

Karides hayvanı şişirmekten başka hiç bir işe yaramaz, onun yerine 2 - 3 gün aç bırakın tetrayı yedirmeye çalışın.

Yeşim Hanım Tetra bitkisel orjinli değildir. Aksine lif oranı Sera Raffy P'den daha düşük. Analizini incelediniz mi bir fikrim yok ama buraya yazıyorum:

TETRA REPTOMİN;
içindekiler: Bitkisel Yan Ürünler, Balık ve Balık Yan Ürünleri, Bitkisel Albümün Ekstraktı, Maya, Mineraller, Yumuşakçalar ve Kabuklu Hayvanlar, Yağlar, Algler.
Garantili Analiz;
Ham Protein %39,0 - %42,5
Ham Yağ %4,5
Ham Lif %2,0
Ham Kül %15,0
Nem %9,0
Kalsiyum %3,3
Katkı Maddeleri;
Vitamin A 29550 IE/kg
Vitamin D3 1845IE/kg
Vitamin E 100 mg/kg
L-Ascorby-2-Polyphosphat 137 mg/kg
Lezithin
L-Lysin-Monohydrochorid

SERA RAFFY P
İçindekiler:Balık ve balık türevleri , tahıl, mayalar , bitkisel türevler , yumuşaklçalar ve kabuklular içermektedir.
Analiz;
Ham Protein %39,0
Ham Yağ %6,0
Ham Lif %4,1
Nem %6,5
Ham Kül %4,5
Kalsiyum %0,9 - %1,8 - - - Fosfor %0,2 - %0,6
Katkı Maddeleri;
Vitamin A 30.000 IU/kg
Vitamin D3 1.500 IU/kg
Vitamin E 60 mg/kg
Vitamin B1 30 mg/kg
Vitamin B2 90 mg/kg
Vitamin C 550 mg/kg

Görüldüğü üzere her ikisi de protein bakımından zengin yemler. Bitkisel olmaları gibi bir durum söz konusu değil. Elbette ikisinin içeriğinde de bitkisel ürünler var ancak Tetra Reptomine bitkisel içerikli diyemeyiz.

Geri