Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doğurgan şehrin doğurgan çoçukları :)

ecemkoten

Bordo Bereli
Akvaryumun düzeni artık tam olarak oturdu :) Melekler gitti yavrularımız azda olsa büyüdü :) Bebekler daha toz kadar olduğu için malesef çıkmıyorlar fotoğrafta :) Bizim doğurganların fotoğraflarını paylaşmak istedim :) Bu arada bebeklerden biri şaşı :D Umarım düzelir büyüdüğünde :D

mailto:/img215/2821/dsc1722x.jpg

mailto:/img819/6496/dsc1725l.jpg

mailto:/img215/4467/dsc1727v.jpg

mailto:/img706/8136/dsc1730e.jpg

mailto:/img839/3633/dsc1733i.jpg

mailto:/img716/5686/dsc1736r.jpg

mailto:/img694/3700/dsc1745p.jpg

mailto:/img189/9840/dsc1753c.jpg

mailto:/img825/6708/dsc1758s.jpg

mailto:/img864/3888/dsc1760.jpg

mailto:/img805/9035/dsc1773w.jpg

mailto:/img822/1398/dsc1777u.jpg

mailto:/img267/4878/dsc1779p.jpg

mailto:/img830/8304/dsc1781f.jpg

mailto:/img705/2069/dsc1783gd.jpg

Cvp: Doğurgan şehrin doğurgan çoçukları :)

Başlığa inanılmaz güldüm :)

Maşallah her birine :)

Başlık değişik olsun istedim :D

Çok teşekkür ederim :) Bu arada şuanda farkettim ki sevgili kırmızı platimin verdiği poz dışkı yaparkenmiş :D

utandı yavrucak :) hem balık hem kaplumbağa yormuyor mu sizi?

Yormaz mı :) Üstelik kaplumbağalar 4 tane olunca siz düşünün durumu :) Fakat yinede balıklarada bakım yapmak çok eğlenceli. Şimdi bebeklerimiz doğdu onları büyütmekle uğraşıyorum. 6 yavrudan 2 tanesi hayata tutanabildi sadece. Balıklarında bakımı hafife alınacak gibi değilmiş malesef :)

Geçen cumartesi 2 akvaryumun dip çekimini, su ve filtre temizliğini almak yaklaşık 3-4 saatimi aldı. Biri 50 litre biri 225 litre :)

Ecem hanım moly balığını ne ile besliyorsunuz? Bitkisel içerikli yemle beslenicek diye biliyorum. Yeşillik yerlermiş galiba yosun falan. Onun haricinde sebze olarak ıspanak falan verebilirmiyim ya ada marul? Ben bettamın yanına bugün bir tane moly koydum. Arkadaşım kendisi de beslediği için bana da almam için ısrar etti. Bir sorun yok şimdilik. Ama moly için de ayrı bir akvaryum oluşturucam. Betta ile bırakmayı düşünmüyorum. Bettanın tek yaşamasından yanayım.

Yeşim hanım bende şuan 4 molly bulunuyor. Ben sera vipan yani pul yem ile besliyorum. Fakat vipan dışında molly'lerin sebze yemeside çok önemli. Ben marul ıspanak gibi şeylerde veriyorum arada. Bu arada akvaryumunuzu biraz bitkilendirirseniz Molly daha mutlu olucaktır. Hayırlı olsun :)

Akvaryuma bitki aldım zaten moly için:) Moly balığını ayrı akvaryuma aktarıcam. Şimdilik betta yüzünden dayanamadım 1 tane aldım. Sizinki gibi beyaz moly:) Sonra ayrı akvaryumda bir kaçtane daha alıcam.

Rengarenk balıklar :) Eminim izlemek çok keyiflidir

Bu arada bunlar sürekli hamile mi geziyorlar:D Ne kadar sıklıkla doğuruyorlar?

Çok güzel.

Yeşim hanım mollyler çok farklı olabiliyor eğer arttırıcaksanız kılıç kuyruk moly yada balon molyde alın derim çok güzel görünüyorlar izlemesi çok keyifli. Fotoğrafları beklerim :)

Melis hanım çok teşekkür ederim izlemek çok güzel gerçekten :)

Kaan bey teşekkür ederim.

eminemre' Alıntı:
Bu arada bunlar sürekli hamile mi geziyorlar:D Ne kadar sıklıkla doğuruyorlar?

Şöyle söyleyeyim ortalama 40-45 günde bir doğuruyorlar :) Lepistesler bir doğumda 20 yavru doğurabiliyor :) Hoş biz sadece 6 tanesini görebildik :)

Geri