Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sunsun Dış Filtre

abi dizilim şöyle mi olacak?

Su giriş tarafından itibaren sünger>elyaf>zeolit>karbon

Su girişten başlayarak seramik konabilir. Sünger>elyaf>zeolite elyaf>carbon>elyaf şeklinde olacak.

abi ben su çıkış ve su emiş borularını iki ayrı köşeye koyamam maalesef kuru alan engelliyor. bu iki boruyu nereye konumlandırabilirim?

cem abi aktif karbon olarak bu uygun mudur?

Ekli dosyalar

• 1697482666791.png
    1697482666791.png
    408.9 KB · Görüntüleme: 13
eurostarın aktif karbonunu buldum. bu daha iyi herhalde.

Ekli dosyalar

• 1697488539462.png
    1697488539462.png
    746.8 KB · Görüntüleme: 7
cem abi aktif karbonun ömrü 1-1.5 ay arası diye duydum. peki aktif karbonu çıkarttıktan sonra yerine ne koyayım?

Borular arka tarafta olabildiğince uzak dursun.

O alfa bilmem ne filtre malzemesi olarak mı satılıyor öyle ise olur. Ama eurostar bildiğimiz marka onu al. Hemde ucuz.
cem abi aktif karbon 100 gram yeterli olurmu?

O gramajla ölçülmez kovayı tamamen kaplamalı su geçtiğinde malzemeyi es geçmemeli.

Ömrü biteni yenisiyle değişeceksin.

Şebeke suyunu kullanıyorsan carbonu kullanacaksın. Suda ağır metaller var. Karbondioksitten karbonu tutup oksijeni bırakıyor. Ölü bakterileri topluyor.

Carbonun tek zararı benim gördüğüm yeniyken hayvanların ağız tadını bozuyor. Hafif iştahsızlık yapıyor. Coconut özlü carbonlar tat veriyor. Diğerleri dediğim gibi.

Dedikleri gibi olsa millet su arıtma cihazlarında kullanmaz.

Filtreyi çalıştırdım ama su bir anda bulanıklaştı. Ayrıca su veriş hortumundan da su gelmiyor.

İlk suyu kovaya boşaltacaksın. Şeffaflaşınca akvaryuma takacaksın.

Su çıkıştan su gelmiyorsa hava vardır. Filtreyi hafif eğip sallayarak havayı boşalt.

Abi havayı başka türlü boşaltmanın bir yolu varmıdır ağızla çekme dışında?

Filtre akvaryumdan aşağıda iken dolduracaksın. Pervane hava olursa boşa döner. Az bir suyla temas ederse cırlama sesi çıkar.

Çalışırken hafif yana yatır sonra dik. Hava çıkana kadar devam et.

Geri