Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eheim/Tetra Proline Anadolupet Isıtıcı Garanti Hk.

asliaral

Bordo Bereli
Merhabalar

Oncelikle; konu, sabitlenirse sevinirim.

11 aylik Eheim isiticima su girince, Anadolupet Moda Istanbul servisine gonderdim. Urunun basi, bir kac kez tutmayan vantuzlari yuzunden suya girmisti. Bir kez de olsa garanti disi kalir diyerek servise bile almadan urunu iade ettiler. Belki baska nedenden su aldi, siz nasil servise almadan karar veriyorsunuz diye sinirlendim. Sonra; Almanca bilen bir arkadasima evraklari yolladim ve isiticinin kutu ve Almanca kilavuzunda; suya daldirilabildigi ibaresinin oldugunu ogrendim...

Sikayet olarak AnadoluPet Merkezi'ne ilettim. Urunu incelediler. Ic cami kirikmis ve yenisini yollayacaklar. Ayrica servislerine bilgi verecekler.Ancak ben, servislerindeki elemanlara guvenmedigim icin, uyari olarak size iletiyorum..

Yani suya dalmasinin garantisi varken; garanti disi diye kafalarina gore reddediyorlar. Ayrica velev ki garanti disi; ayipli mal mi, nerden su aldi diye test etmeden musteriye iletiyorlar.

Bu bilgi ile servise gidin ve eger ayni durumla karsilasirsaniz; mutlaka merkezlerine sikayet olarak bildirin. ( Ali Bey, sorunumu cozdu).

Bilginiz olsun

Bu da Tetra Proline isiticisi olanlarla ilgili link

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Eheim/Tetra Proline Anadolupet Isıtıcı Garanti Hk.

asliaral' Alıntı:
Merhabalar

Oncelikle; konu, sabitlenirse sevinirim.

11 aylik Eheim isiticima su girince, Anadolupet Moda Istanbul servisine gonderdim. Urunun basi, bir kac kez tutmayan vantuzlari yuzunden suya girmisti. Bir kez de olsa garanti disi kalir diyerek servise bile almadan urunu iade ettiler. Belki baska nedenden su aldi, siz nasil servise almadan karar veriyorsunuz diye sinirlendim. Sonra; Almanca bilen bir arkadasima evraklari yolladim ve isiticinin kutu ve Almanca kilavuzunda; suya daldirilabildigi ibaresinin oldugunu ogrendim...

Sikayet olarak AnadoluPet Merkezi'ne ilettim. Urunu incelediler. Ic cami kirikmis ve yenisini yollayacaklar. Ayrica servislerine bilgi verecekler.Ancak ben, servislerindeki elemanlara guvenmedigim icin, uyari olarak size iletiyorum..

Yani suya dalmasinin garantisi varken; garanti disi diye kafalarina gore reddediyorlar. Ayrica velev ki garanti disi; ayipli mal mi, nerden su aldi diye test etmeden musteriye iletiyorlar.

Bu bilgi ile servise gidin ve eger ayni durumla karsilasirsaniz; mutlaka merkezlerine sikayet olarak bildirin. ( Ali Bey, sorunumu cozdu).

Bilginiz olsun

Bu da Tetra Proline isiticisi olanlarla ilgili link

Merhaba,

Bende de bir adet Eheim Jager 200lük var ve su aldığı için kullanmıyordum. Aynı vantuzlarında problem vardı ve Tost sağolsun yerinden söküp sırtına alıp gezdirdiği için su aldı sanmıştım. Eğer sizin ısıtıcı Eheim Jager ise bir seri üretim hatalı olabilir? Ben de teleskop akvaryumdan almıştım.

Ayrıca Eheim jager serisi tamamen suya daldırılabilir özelliktedir.

Kutunun; uzaktan cektigim bir fotosu. Komple yolladim ve elimde yok. Keske ugrassaydiniz. Hala garantide mi? Thermo Control benimki.Ama sabit isi degil ayarlananlardan.Jager yazmiyordu ama yenilerde belki Jager kalkmis olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200224-221603.png
    Screenshot_20200224-221603.png
    851.5 KB · Görüntüleme: 36

asliaral' Alıntı:
Kutunun; uzaktan cektigim  bir fotosu. Komple yolladim ve elimde yok. Keske ugrassaydiniz. Hala garantide mi? Thermo Control benimki.Ama sabit isi degil ayarlananlardan.Jager yazmiyordu ama yenilerde belki Jager kalkmis olabilir.

Benimki de aynısı ama garantisi biteli 2-3 sene olmuştur.

Servis fisine Jager yazmislar ama kutusunda yazmiyor.

Bu arada yeni gelen urun kutusunda Ingilizce de var.Dolayisiyla suya batabilecegini anliyoruz. Ama sadece Almanca yazan kutular, tuketiciy yaniltir.Yani servisin verdigi bilgiye inanirlar..

Aslında Tetra, Eheim gibi bilinen markaların çoğu tamamen suya daldırılabilir özelliktedir. Isıtıcının üstünde "minimum water level" yazısı olur baş tarafında. Çoğu kişi bunu en fazla su seviyesi gibi algılıyor. 

Ben dıştan takılan ısıtıcı alıp sorunu kökten çözdüm.

Ben de Jbl'nin yeni urununu gordum, disardan isitici ama ulkemize gelmemis daha sanirim.

Sizinki hangi marka?

Cvp: RE: Eheim/Tetra Proline Anadolupet Isıtıcı Garanti Hk.

asliaral' Alıntı:
Ben de Jbl'nin yeni urununu gordum, disardan isitici ama ulkemize gelmemis daha sanirim.

Sizinki hangi marka?

Linkten bakabilirsiniz.

Bu isiticida koruyucu plastik yok. Kuma batan kisim yanmis mi acaba, sorun olur mu? Yalniz ilginc olan, alttan degil yanlardan yanmis.

Ekli dosyalar

• IMG_20210702_190614.jpg
    IMG_20210702_190614.jpg
    966.5 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20210702_190650.jpg
    IMG_20210702_190650.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 10
Kum içine girdiği için izole olduğundan haddinden fazla ısınmış. Açıkta su içinde duracak. Camın tavı bozulmamışsa sorun olmaz. Kuma batırma.

Tellerde korlaşma olursa içine hava almıştır.

Kum içine girdiği için izole olduğundan haddinden fazla ısınmış. Açıkta su içinde duracak. Camın tavı bozulmamışsa sorun olmaz. Kuma batırma.

Tellerde korlaşma olursa içine hava almıştır.
O kadar uzun ki mecbur batıyor. Tepesini çıkıntılı yaptıkları için, akvaryum kuşaklarına çarpıyor ve kaldıramıyorum tepeye. Aşağısından kumları çekiyorum elimle ama canavarlar gelip hallediyor. Bir sıkıntı olur mu acaba ilerde?

Kum içinde olmaz. Dikdörtgen yoğurt kabının köşesini yada ona benzer bir şeyi kesip koy "L" şeklinde 6-7 cm kadar bir parça ile kuma set yap, kum geçmesin. kum içinde durursa gider. Şimdiden içindeki plastik erimiş zaten.

Geri