Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ekipman almak

Beyzaklnnv

Yeni Üye
Herkese merhaba 3 yaşına girecek bi kaplumbağam var ona gerekli olan herşeyi almak istiyorum daha önce nasıl bakıldıgını bilmedigim için rampalı bi kaplumbağa akvaryumunda bakıyodum fakat büyüdü. Ne gerekliyse link şeklinde atıp bilgi verebilirmisiniz çok teşekkür ederim

Herkese merhaba 3 yaşına girecek bi kaplumbağam var ona gerekli olan herşeyi almak istiyorum daha önce nasıl bakıldıgını bilmedigim için rampalı bi kaplumbağa akvaryumunda bakıyodum fakat büyüdü. Ne gerekliyse link şeklinde atıp bilgi verebilirmisiniz çok teşekkür ederim
Akvaryumu normal balık akvaryumu olarak alın yada camcıya özel yaptırın. 60X40 ölçüsünde bir akvaryum yaptırmanız daha hesaplı olur uzun yıllar kullanırsınız. Kuru alanı kendiniz yapabilirsiniz yada hazır satılan kuru alanlardan alın. Ekipman olarak su ısıtıcı, iç filtre ve ısıtma lambası şart ekipmanlar. Hayvan büyüyünce uvb lamba alabilirsiniz.

Akvaryum hem uzun hem geniş olmalı balık akvaryumları uzun ve dar oluyor buna dikkat edin hayvan kısa sürede büyür dar akvaryum küçük gelir.

Foruma hoşgeldiniz.

Düz dikdörtgen akvaryum alacaksınız. Kaplumbağanın kabuk boyu kaç cm?

Ayrıca su ısıtıcısı, ısıtıcı lamba, filtre ve kuru alan. Kuru alanı kendiniz yapabilir veya hazır satın alabilirsiniz.

Geri