Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ekipmanlarım

susam123

Bronz 5 Üye
Filtre resun
Merhaba .Ben daha önce bir çok kez kaplumbağa baktım ama ne yazık ki hepsini bilinçsizce. Fakat şimdi ben tam anlamıyla her şeye sahip bir akvaryum almak isitiyorum ama ne yazık kı filtre ve ısıtıcı hakkında pek bir bilgim yok. Soracağım soru biraz komik gelebilir ama acaba filtreyi nasıl takmalıyım? yukarıda linkini verdim. açıklamasında motoru dışarda olacak şekilde diyor ama ben nerenin motor olduğunu bile bilmiyorum. acaba filtreye sahip olan arkadaşlar akvaryumlarının resmini koyabilir mi?
Bir de alacağım akvaryum ekipmanlarımın resmini koymak istiyorum:
mailto:/images/products/00/27/88/2788_kucuk.jpg
70 cm lik bir akvaryum ve 3 kaplumbağa alacağım. fakat akvaryumun hepsi suyla dolu olmayacak. bu yüzden hacmi az olacak.
mailto:/images/products/00/90/71/9071_kucuk.jpg
ısıtıcının linki
sizce ısıtıcı uygun mu akvaryumuma?
50w yoksa 75w mu almalıyım?
mailto:/download/high_res/products/images/Glow_Light_Instructions_1.jpg
mailto:/images/shared/products/glow_light_packages_set.jpg
içinde zaten ampul var dayım yurtdışından getirecek.içindeki ampul bitincede exo terra sun glo alacağım
en küçüğünden alacağım
mailto:/ProductImages/86022/015561221023.jpg
mailto:/images/products/00/61/86/6186_kucuk.jpg
bunlar da yüzen yosunlar üzerlerine çıkabilecekler.
turtle bank alacağım medium
mailto:/images/products/00/92/18/9218_kucuk.jpg
yemlerimizde:
mailto:/images/products/00/08/91/891_kucuk.jpgmailto:/images/products/00/08/97/897_kucuk.jpgmailto:/images/products/00/64/21/6421_kucuk.jpg
mailto:/images/products/00/64/29/6429_kucuk.jpg
Sera-Reptil-Carnivor-Etcil-Surungen-Yemi-250-ml
Sera Raffy Mineral 250 ml
JBL Gammarus Kaplumbağa Yemi 250 ml
BL Agivert Organik Çubuk Kaplumbağa Yemi 100 ml tamamen sebzeden yapılmış yem çubukları

Cvp: ekipmanlarım

İç filtre tamamen suda olmalı.Hava hortumu olur filtrenin, fakat onu çıkartın. O balıklar içindir.

Akvaryum kaç litrelik? 50 litre ve altında ise 50w yeterlidir.

70 CM bir akvaryum için 100 watt yeterlidir. Markaya görede değişir tabii. Ama 200 watt alın daha iyi olur.

Cvp: ekipmanlarım

Bence akvaryuma dış filtre alın. Biyolojik döngüde sağlamış olursunuz.

Isıtıcı 100W olursa zorlanmadan ısıtır.

Isıtma lambası uzaklığa göre değişir. Ama bence 50W altında faydasız olacaktır. 50-60W 20 cm uzaklıtan, 100W ise 30 cm uzaklıktan yeterli ısıyı sağlar. Tabi her halükarda derece ile su ve kuru alan ısısını öl.melisiniz.

Kaplumbağa adası bir türlü Türkiye' ye gelmiyor. Edinebilmeniz çok iyi olmuş. Suyu rahatlıkla yüksek kullanabilirsiniz.

Bitki düşünceniz güzel. Birde su içine saklanma ve tutunma için su yüzeyine kadar çıkan bir bitki ya da mango kökü alırsanız rahat edeceklerdir.

Yemleriniz güzel ve kaliteli. Yavru oldukları için şu aşamada bitkisel yeme gerek olmaz. Onun yerine JBL Rugil ya da Tetra Reptomin çok iyi olur.

Geri