Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El yapımı amatör dış filtrem :)

muros

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar dış filtremi yaptım bana mal oluşu
turşu bidonu:1.25 tl
silikon:1.85 tl diğer malzemeler bende mevcuttu zaten toplam 3.10 tl ye yapmış oldum. Sıralamayı ise su girişi alttan olarak seramik, küp küp sünger kestim, biyolojik mavi sünger, ve de zeolit aralarada elyaf koydum resimlerdede belli oluyor biraz su giriş yerinden sızdırıyor ama o da direk akvaryuma damlıyor yani bi sorun yok. iç filtrenin kabını koydum çünkü hüso biraz önce iç filtre güçlü çekim yaptığı için filtrenin çekim gücüne kapıldı ve de kurtulamadı bende hemen aldım ordan boğulurdu yoksa bu yüzden iç filtrenin kabını koydum. su çıkış yerine ise şelale filtremin en uç borusunu taktım delikli olanı vu sayede akvaryumda hava motoru çalışır gibi oldu :) resimde ise sağ taraftaki yeşil bitkinin arkasına bakarsanız kabarcıkları görürsünüz. iç filtrenin debisi ise 15 saniye civarında bidonu dolduruyor bidon ise 3 lt dakikada 12 lt su basıyor buda saatte 720 lt yapıyor bana çok yeterli geldi normaldede filtrenin debisi 1000 lt idi çok fazla düşmedi debi. ses konusuna gelirsek iç filtreden daha az şelale filtremden biraz daha fazla ses yapıyor. sizce iyi olmuşmu akvaryumda iyi filtrasyon gerçekleşir mi? ve de sadece gündüzleri çalıştırcam geceleri ise şelale filtreyi çalıştırırım yeterli olur mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: El yapımı amatör dış filtrem :)

Ben böyle çalışmaları gördükçe hevesleniyorum doğrusu.Tebrik ederim sizi :)
Ancak filtre 24 saat açık kalmalı.Siz aç kapat yaparsanız tam bir sistemin oluşmasını ve bu sistemin oturmasını engellersiniz.
Bir de normalde dış filtreler akvaryumdan aşağıda durur sizin ki yukarıda çalışma prensibine aykırı değil mi ya da ben bir yeri mi kaçırdım :D

Zencefil' Alıntı:
Ben böyle çalışmaları gördükçe hevesleniyorum doğrusu.Tebrik ederim sizi :)
Ancak filtre 24 saat açık kalmalı.Siz aç kapat yaparsanız tam bir sistemin oluşmasını ve bu sistemin oturmasını engellersiniz.
Bir de normalde dış filtreler akvaryumdan aşağıda durur sizin ki yukarıda çalışma prensibine aykırı değil mi ya da ben bir yeri mi kaçırdım :D

teşekkür ederim 24 saat açık bırakamiyorum malesef çünkü akvaryum yatak odamda ses oluşuyor pek fazla olmasada ama yine rahatsız eder zaten dış filtreyi kapatınca direk şelale filtreyi calistiriyorum yukarı koydum çünkü güvenlik açısından bidon biraz sızdırma yapıyor yukarıda durduğu için sorun yok sızan su direk akvaryuma boşalıyor her zaman evde olmadığım içinde aşağı koysam evi su basar :) ama yukarıda durmasının bi sakıncası var mı yani sonuçta yine filtreliyor.

simbat237' Alıntı:
İŞE YARIYORMU BARİ

daha bişey söylemek için erken yeni kurdum çünkü sonuçları söyleyecegim.

Geri