Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El yapımı paludaryum :)

ozibozi00

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağalarımı alalı 2 ay kadar oldu. Bugün aklıma geldi sistemimin resmini çekip koymak. Fotoğraf makinesinin şarjı olmadığı için webcamle çektim kötü görüntüler kusura bakmayın.
Burası havuz kısmı.
mailto:/img402/4219/81709533.jpg
Havuzdan kuru alana geçiş.
mailto:/img4/3680/77740534.jpg
Kuru alan.
mailto:/img109/865/69015886.jpg
Buda genel görünüm.
mailto:/img202/7904/18900864.jpg
Tek eksiğim bir filtre. Onuda en kısa zamanda alacağım.

Güzel uğraşmışsınız yinede cam bir akvaryum daha iyi olur ama palmiyeli kapta beslemekten çok daha iyidir.

Akvaryumuda en kısa zamanda alıcam. Bu aralar gezmeye tozmaya fazla para harcadım. Akvaryuma kalmadı :)

Güzel olmuş elinize sağlık. En kısa zamanda filtre de alırsınız umarım.

benım bıldıgım paludaryum boyle olmuyor.daha farklı oluyor anlamadıgım kaplumbağa kartona mı cıkıyor..kurumak ıcın:)

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Evet. Ama direk karton değil. Straforun üstüne halı kaydırmazı koydum 3 kat. Kartona temas etmeden emiliyor su.

alestug' Alıntı:
benım bıldıgım paludaryum boyle olmuyor.daha farklı oluyor anlamadıgım kaplun bag kartonamı cıkıyor..kurumak ıcın:)

Paludaryum:İçi yarı su yarı kuru alan olan bir bakım alanıdır.Diğer bir değişle bir su kenarı örneğidir.Su kaplumbağası , timsah , çeşitli cins kurbağa vb. hayvanların yaşadığı bir ortamdır.

Bkz:
mailto:/forum/akvaryum-teraryum-paludaryum-farki-t-109.html

Elinize sağlık...

ben de o plastik kaplardan kullanıyorum ama benimki daha alçak.bebek kapluşuma yetiyor.kuru alanı cd kabıyla bugün yaptım.gayet mutlu.sen de filtreyi alırsan çok güzel olacak.

Geri