Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El yapımı yepyeni kuru alanım

muros

Gümüş 2 Üye
iyi forumlar herkese...
haftasonumu güzel bir şekilde değerlendirerek resimdeki kuru alanı yaptım kullandigim malzemeler ise adını tam olarak bilmiyorum ama,bildiğimiz kürdanın büyüğü :) ve sıcak silikonla da yapıştırdım maliyeti 0 tl. :) kürdanla yapmamın sebebide daha doğal görünmesi umarım beğenirsiniz :) buyrun resimler flashlı olduğu için çok parladı. sülom hemen test etmeye başladı bile :)

mailto:/photo/photo/850/dsc0067nd.jpg/
mailto:/photo/photo/822/dsc0068rg.jpg/
mailto:/photo/photo/715/dsc0069wh.jpg/

Cvp: El yapımı yepyeni kuru alanım

oldukça güzel görünüyor.elinize sağlık :)

herhalde tahta suya deyecek suda tahta çürüyüp su sararacak ve sıcak sılıkon 2 3 gun sonra suda patlayacak . güzel fikir bende denedım ama tahta olmuyor

şapşal' Alıntı:
oldukça güzel görünüyor.elinize sağlık :)

teşekkür ederim...

ata12' Alıntı:
herhalde tahta suya deyecek suda tahta çürüyüp su sararacak ve sıcak sılıkon 2 3 gun sonra suda patlayacak . güzel fikir bende denedım ama tahta olmuyor

kürdanlardan sadece rampa bölümü suda kuru yer su görmüyor umarım dediğiniz gibi olmaz :(

Çok güzel olmuş elinize sağlık.

Gercekten tasarim super yaraticida ama malesef tahtanin suya giren kisimlari sisecektir.

teşekkürler arkadaşlar ama tahta değil bildiğimiz kürdanın büyüğü işte :) umarım şişmez.

sıcak sılıkonda suda acılıyor

Tahta olsun olmasin bu maddeler uzun sure su ile temas ettiginde sisiyor. Tahta olmamasi birsey farketmiyor cunku ham madde agac sonuc olarak.

Sanırım düz zemin suya değmiyor. Rampa suyun içinde. O rampaya bir çözüm bulursanız suda şişmez. Bu arada gerçekten çok güzel olmuş. Daha önce dış filtreden hatırlıyorum sizi.

Bende bi ara vakit bulursam yapıcam. Diy filtreniz nasıl calısıyor memnun musunuz

ata12' Alıntı:
sıcak sılıkonda suda acılıyor

sıcak silikon suda açılmıyor ben birçok şeyde su yalıtımı olarak kullandım ve de hiç bi sorunla karşılaşmadim umarım bundada sorun çıkmaz

ecemkoten' Alıntı:
Tahta olsun olmasin bu maddeler uzun sure su ile temas ettiginde sisiyor. Tahta olmamasi birsey farketmiyor cunku ham madde agac sonuc olarak.

birkaç gün geçsin siserse birşeyler yaparım artık :)

Birkac gun degilde 1-2 hafta icinde tehlike yaratabilir :) ama yaratici bir dusunce.

banyoterligi' Alıntı:
Sanırım düz zemin suya değmiyor. Rampa suyun içinde. O rampaya bir çözüm bulursanız suda şişmez. Bu arada gerçekten çok güzel olmuş. Daha önce dış filtreden hatırlıyorum sizi.

Bende bi ara vakit bulursam yapıcam. Diy filtreniz nasıl calısıyor memnun musunuz

evet düz zemin suya degmiyor rampa değiyor sisersede bişeyler yaparim
evet doğru hatırlıyorsunuz dış filtrede yapmıştım :) evet çok memnunum su çok berrak ve de dipte çok az pislik var dip çekimini 15 günde bir yapıyorum ama yaparkende dipte pislik bulamıyorum neredeyse :) yarın temizleyecegim bugün şöyle bi baktım elyaf lar filan baya bi pislenmiş. bence herkes yapmalı bir dış filtre almaya kalksak 60 70 tl den başlıyor ama bu bana 3 tl ye mãl oldu çoğu malzeme bende mevcuttu zaten. eğer yapmayı düşünüyorsaniz kafa motorunun debisini mümkün olduğunca fazla alın benimki 1000 lt debili ve de çok güçlü dipte pislik bırakmıyor gerçekten.

Evet düz zemin değmesin. En kötü hocam oraya bir rampa yaparsın tamamdır..

Valla Şimdiki akvaryumum 33 litre. Şelale filtrem var. Yalnız dip çekimini 7 günde bir yapmam lazım dip de baya pislik olusuyor. Suyun rengi değişmiyor o ayrı..

Akvaryumu büyüttüğümde dış filtre alıcam ama. El yapımı diş filtre yapmak istiyorum.. Kafa motorum yok ne yazık ki. 800-1200 litre debisi olan bir iç filtre alayım diyordum ona bağlıcaktım hortumu. Yalnız boyları uzunmuş. suya yan koyamazsam iç filtreyi hiç bir anlamı yok..

1000 debili kafa motoru alırsam 40-50 tl falan. Onu alcağıma biraz daha beklerim dış filtre alırm. Kafa motoru ucuz bulamadım o yüzden iç filtreye yöneldim. Tavsiyeleriniz varmı

Cvp: RE: El yapımı yepyeni kuru alanım

ecemkoten' Alıntı:
Birkac gun degilde 1-2 hafta icinde tehlike yaratabilir :) ama yaratici bir dusunce.

tehlike derken düşen parçaları yutmasindan mı bahsettiniz :) tadına baktılar güzelcede kemirdiler ama sonra bıraktılar sevmediler galiba :D benimkiler dışkılarını yeme konusunda mükemmeller:) daha dipte bi kere bile dışkı görmedim yapar yapmaz hop mideye :D

Yok tehlike derken ben sizin acinizdan dedim yanlis kelime kullanmisim :D demek istedigim size yine ugras cikacak anlamindaydi ama onu diyememisim farkettim suanda :D cok yaratici bir fikir umarim daha fazla is cikarmaz size :)

banyoterligi' Alıntı:
Evet düz zemin değmesin. En kötü hocam oraya bir rampa yaparsın tamamdır..

Valla Şimdiki akvaryumum 33 litre. Şelale filtrem var. Yalnız dip çekimini 7 günde bir yapmam lazım dip de baya pislik olusuyor. Suyun rengi değişmiyor o ayrı..

Akvaryumu büyüttüğümde dış filtre alıcam ama. El yapımı diş filtre yapmak istiyorum.. Kafa motorum yok ne yazık ki. 800-1200 litre debisi olan bir iç filtre alayım diyordum ona bağlıcaktım hortumu. Yalnız boyları uzunmuş. suya yan koyamazsam iç filtreyi hiç bir anlamı yok..

1000 debili kafa motoru alırsam 40-50 tl falan. Onu alcağıma biraz daha beklerim dış filtre alırm. Kafa motoru ucuz bulamadım o yüzden iç filtreye yöneldim. Tavsiyeleriniz varmı

kafa motoru derken iç filtreden bahsettim zaten benim kullandığım bu sizde burdan alabilirsiniz çok ilgili satıcı ve de fiyatlar çok uygun
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-sea-star-ozel-ic-filtrehx-1180f-13-40tl-95034351/pasif-ilan/

eğer bu elinde kalmadiysa diğer ilanlarında birçok iç filtre var sizde en az 1000 lt debili alın bence mesela bu ve de bu baya bi güçlü 20 watt benimki 12 watt bunu alabilirsiniz
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-sobo-wp-2200f-akvaryum-ic-filtre-1000l-13-50tl-50509874/detay

Aynen bende sobo düşünüyordum hem fiyat olarak hem de performans olarak iyi. Kafa motoru birde ekstra var ya onların fiyatları değişiyor. Bakalım teşekkürler tekrardan konu şey olmasın :)

Cvp: RE: El yapımı yepyeni kuru alanım

ecemkoten' Alıntı:
Yok tehlike derken ben sizin acinizdan dedim yanlis kelime kullanmisim :D demek istedigim size yine ugras cikacak anlamindaydi ama onu diyememisim farkettim suanda :D cok yaratici bir fikir umarim daha fazla is cikarmaz size :)

uğraşmayı seviyorum gerçekten bu benim için tehlike sayılmaz :) fikiride şöyle buldum kilerde kitap ararken bu kürdanları buldum ve de aklıma bunu yapmak geldi :) nereden geldiyse aklıma artık ama iyi kide gelmiş :D

banyoterligi' Alıntı:
Aynen bende sobo düşünüyordum hem fiyat olarak hem de performans olarak iyi. Kafa motoru birde ekstra var ya onların fiyatları değişiyor. Bakalım teşekkürler tekrardan konu şey olmasın :)

ben teşekkür ederim eğer yapım aşamasında bi sorunuz olursa bana sorabilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olurum. evet konu dışına çıktık kilitlenmesin :D

Geri