Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elazığ su kaplumbağası sahiplendirilecek

Şfkçftç

Yeni Üye
Elazığ merkezde oturuyorum 5 cm boyutunda kaplumbağam var ve bakamıyorum sahiplenmek isteyen var mı doğaya bırakmak istemiyorum.

Shadow_Karus

Gümüş 1 Üye
Merhaba, doğaya bırakmak maalesef ölüme terk etmek demek oluyor umarım en kısa sürede sahiplenmek isteyen birisi çıkar. Yine de sahiplenecek birisini bulamazsanız pet shop tarzı bir yere bırakmanız kaplumbağa açısından daha iyi olacaktır.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Foruma hoş geldiniz.

O boydaki hayvanı doğaya bırakmak bu havada doğrudan ölmesine sebep olur. Hayvan sanıyorum res (kırmızı kulak) bu türün doğaya bırakılması da beslenme zincirinin üst halkası konumunda oldukları için yerli türleri yoketme sebebiyle devletçe yasaklanmıştır.

Arkadaşlardan alan olacaktır. Farklı şehirler için hayvanı ufak bir hava deliği olan küçük kutuda otobüsle gönderebilirsiniz. Kutunun alt kısmına gazete kağıdını ufak parçalar halinde topak yapıp doldurun. Hayvanı kurutup bez havlu gibi birşeyi katlayıp arasına koyun yalnız sıkı olmasın. Üzerine yine kağıt parçaları doldurup kapayın. Bulabilirseniz kağıt yerine strafor daha iyi olur. Strafor sıcak tutar.

Şfkçftç

Yeni Üye
Merhaba, doğaya bırakmak maalesef ölüme terk etmek demek oluyor umarım en kısa sürede sahiplenmek isteyen birisi çıkar. Yine de sahiplenecek birisini bulamazsanız pet shop tarzı bir yere bırakmanız kaplumbağa açısından daha iyi olacaktır.
Pet shoplar kabul etmiyor

praxiades

Yeni Üye
Foruma hoş geldiniz.

O boydaki hayvanı doğaya bırakmak bu havada doğrudan ölmesine sebep olur. Hayvan sanıyorum res (kırmızı kulak) bu türün doğaya bırakılması da beslenme zincirinin üst halkası konumunda oldukları için yerli türleri yoketme sebebiyle devletçe yasaklanmıştır.

Arkadaşlardan alan olacaktır. Farklı şehirler için hayvanı ufak bir hava deliği olan küçük kutuda otobüsle gönderebilirsiniz. Kutunun alt kısmına gazete kağıdını ufak parçalar halinde topak yapıp doldurun. Hayvanı kurutup bez havlu gibi birşeyi katlayıp arasına koyun yalnız sıkı olmasın. Üzerine yine kağıt parçaları doldurup kapayın. Bulabilirseniz kağıt yerine strafor daha iyi olur. Strafor sıcak tutar.
Cem bey merhaba

praxiades

Yeni Üye
Foruma hoş geldiniz.

Cem bey merhaba, acil sahiplendirmem gerekiyor ilan açtım ama dönüş yok. Sizin yazılarınızı okuyorum uzun zamandır varsa yönlendirebileceğiniz birisi yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Güzel biyere gitmesini istiyorum kaplumbağamın.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Facebookta gruplar var oraya da yazın. Civar şehirlerden alacak çıkabilir.

Slldaşlfld

Yeni Üye
Bende Elazığ merkezde oturuyorum hala sehiplendirmediysen ben sahiplenmek isterim yıllar dır sormadığım petshop kalmadı bulamadım çok istiyorum lütfen

Slldaşlfld

Yeni Üye
Foruma hoş geldiniz.

Cem bey bende Elazığ'da oturuyorum kaplumbağayı sahiplenmesi çok isterim yardımcı olur musunuz lütfen

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Mesaj attım. Gördüğünde arkadaşımız iletişime geçer.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Mesafe uzun hava soğuk. Bu durumda hayvanın üşütme riski var. Hayvan ufak yetişkin olsa sorun olmazdı ama hayvan akciğer enfeksiyonu ile karşı karşıya kalabilir.

Yolcu otobüsünün bagajında donar. Üste alsalar kalorifer sistemi aşırı ısıtıp susuz bırakır.

Mayısa doğru hava ısınır hayvan biraz daha büyür.

Taşıma işi ise şöyle; ayakkabı kutusu yada (biraz daha ufak daha iyi olur fazla hareket alanı olmaz) mukavva kutuya, altına strafor parçası yada gazete kağıdı parçalarını mıncıklayıp topak hale getirerek diziyoruz. Hayvanı kurutup bir bez yada havlu parçasını katlayıp arasına koyuyoruz. Bu hayvanı koza gibi sardığı için hayvanın sakinleşip uykuya yatmasını sağlar. Tabi rahatta durmayabilir. Bunlar kara kaplumbağaları gibi sakin değiller. Çok sıkı olmasın. Bunu kutuya yerleştirip üzerine yine kağıt yada strafor parçaları ekleyip. Biraz boşluk bırakarak kutuyu bantlıyoruz. Hayvan kutuda sıkışmasın. Bir yada iki tane hava deliği açıyoruz. Delikler çok büyük olmasın kafasını dışarı çıkarmasın kalem çapında delik yeterli. Bunlar meraklı olduğu için kafayı çıkarıp dışarıyı seyrediyor. Darbe alıp başı ezilmesin.

Bu şekilde otobüse teslim edilir. Yazın ve havanın sıcak olduğu zamanlar bagajda olması sorun değil. Kışınsa otobüs içinde muavini uyarıp kalorifer peteklerinden uzak bir noktaya koyması söylenmeli.

SfBayyurt

Taç 2 Üye
Pet taksi diye bir şey de var hayvan nakillerinde otobüs yerine uygun şehirlerde o tercih edilebilir. blablacar diye bir site var özel araçlarla yolculuk etmek isteyenler için ayarlamalar yapılan. Oraya hayvani rahat edecegi şekilde hazırlayarak da gönderebilirsiniz kardeşlerim kullanıyordu bu siteyi de

• Beğen
Tepkiler: cem

praxiades

Yeni Üye
otobüs evet şuanlık sıkıntı. pet taksi de sizin için uygunsa kullanabiliriz, hiç kullanmadım bilmiyorum. tanıdığınız uzun yol şoförleri, yakında bu taraflardan gelecek tanıdığınız varsa söyleyebilirsiniz. mesela istanbul'dan çıkan otobüsler genelde buraya uğrar. marmara civarı varsa değerlendirebilirsiniz.
Cem bey bende Elazığ'da oturuyorum kaplumbağayı sahiplenmesi çok isterim yardımcı olur musunuz lütfen

Şfkçftç

Yeni Üye
Merhaba evet duruyor elazığ merkez de mi oturuyorsunuz akvaryumunuz var mıydı birde kaç yaşındasınız

hasan1453

Yeni Üye
Elazığ merkezde oturuyorum. Sahiplenmek istiyorum. Eğer duruyorsa..kizim çok istiyor