Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağama neler vermeliyim

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
arkadaşlar iyi günler. yeni aldığım su kaplumbağama (kabuk boyu 4-5cm civarı) neler vermeliyim. vitamin gibi önerebileceğiniz şeyler. şu anda gammarus ve carino turtle sticks kullanıyorum.

Carino yine duymadığım bir yem. Hayvan yiyorsa bu iki yem yeterli. Sabah bu akşamları gammarus olsun. 6 cm kabuk boyuna gelince yem çeşitleri artacak.

sabah gammarus akşam carino veriyorum o şekilde de olur demi

Farketmez. Ama stick katı olduğu için gündüz hazmetmesi daha iyi olur. Bir stick yem iki gammarusa denktir ona göre ayarlarsın.

hocam kuru alan için 33 derece sıcaklık uygun mudur

1 cm yukarı kaldır. Bu baz aldığımız mesafe için olan ısı. Normalde sürekli yandığı için ısı 35 derecelere çıkıyor.

Bir de alanın tepesi kapalı olduğu için ısı daha fazla olacaktır.

az daha uzaklaştırdım derece 32-33 civarı gösteriyor zaten yansa önünde durmazdı değil mi?

Yavru hayvanlarda o algı yok. Yüksek ısı vurduğunda en başta tatlı gelir bir süre sonra mayışmaya başlar, su kaybetmeye başladığında ise artık hareket edecek hali kalmaz olduğu yere yığılır.

Geri