Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk Sertleştirici ve Su Düzenleyiciler

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
İyi günler. Yaklaşık 4-5cm kabuk büyüklüğünde bir su kaplumbağam var. Isıtıcı lambası, iç filtre, su ısıtıcısı, 20 litre akvaryumum var. Kabuk Sertleştirici, Su Düzenleyici gibi şeyleri kullanmama gerek varmı. Yem olarak stick ve gammarus kullanıyorum. Akvaryumun suyunu damacana ile dolduruyorum.

Hayır gerek yok.
Kabuk sertleştirici zaten kullanılmaması gerek.

Kabuk sertleştiricileri kullanmıyoruz.

Su düzenleyiciye gerek yok. Su oranı az. Çabuk kirleneceği için gereksiz masraf olur.

Petşişelerde oda sıcaklığında suları dinlendirirsin. Hafif toz girmeyecek şekilde ağzını açıp havalandırırsa klor uçar. Hemde su oda ısısında olur.

Evde arıtma su kullanıyorsanız direk o suyu petşişelere koyup bir odada sakla. 5 litrelik petşişelerde.

Kabuk sertleştiricileri kullanmıyoruz.

Su düzenleyiciye gerek yok. Su oranı az. Çabuk kirleneceği için gereksiz masraf olur.

Petşişelerde oda sıcaklığında suları dinlendirirsin. Hafif toz girmeyecek şekilde ağzını açıp havalandırırsa klor uçar. Hemde su oda ısısında olur.

Evde arıtma su kullanıyorsanız direk o suyu petşişelere koyup bir odada sakla. 5 litrelik petşişelerde.
arıtma yok damacana suyu dolduruyordum suyu değiştirirken suyu koyduktan sonra ısıtıcıyı açıyordum 24-25 olunca hayvanı geri koyuyordum.

26 derece altında hayvanı akvaryuma koyma.

hocam bu arada trendyol da silis kumu varsa linkini atabilirseniz sevinirim.

Bilmiyorum. Vitasand pro 78 marka yada cichlid kumu diye de geçiyor. Sarı silis 0.5-1 mm arası kalınlıkta olmalı.

peki suyunu her değiştirdiğimde kumu da mı değiştireceğim?

Suyu almadan önce kumu karıştırıp içindeki pislikleri havalandır. Sonra suyu al.

Geri