Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elektrikler Gidince :)

Cvp: Elektrikler Gidince :)

Çok güldüm bazen bende yapıyorum işe yaşayabiliyor.

onun yerine maşrapa ile suyu doldurup biraz yukardan boşalt yap daha fazla kabarcık ve oksijen girer. nefessiz kalmazsın.

O daha zor gelmiş abi demekki :) Eskiden çok gidiyordu aslında elektrik o zamanlar ne çözümler üretilmiş acep? :))

pipet ile yapılıyordu. eskiden balık beslerdim, ben iki japon kaybetmiştim o yüzden. evde yoktum. bu açıdan küçük balıklar daha avantajlı. filtre durdu mu büyük balıklar 2-3 saatte mort oluyor.

Bu baliklar kafalarini cikarip hava alamiyor mu icine delikli tas atinca 2-3 saat idare ediyor sanirim

Oksijen tableti vardı galiba geçen konularda bahse konu olmuştu.Balık besleyenler mutlaka elinde tutmalı.Ama dediğin gibi abi evde yoksan jeneratör şart.

evet oksijen tableti bu işi görüyor. hayvan ve su hacmine bağlı olarak yeterli miktarda stok yapılmalı. bu hayvanlar betalar gibi değiller. su üstünden hava almaya çalışıyorlar ama yeterli olmuyor. solungaçları su içindeki oksijeni tutmaya uygun. bazen denk geliyorum japonları filtresiz fanuslarda besliyorlar. hayvanın kafası su yüzeyinden aşağı inmiyor.

Evet surekli agiz acik hayvan su ustunde o zavallilarda eziyet cekiyor satanlarda is yok ne yapalim zamanin da bende cok besledim fanusta....

Satanlarda is yok kismina katiliyorum ulkemizde japonun omrunun uzun oldugunu buyudugunu bilen yokki, at fanusa orda yasar diye dusun(durt)ulen balik japon malesef ki.

Aynen öyle.Hatta ben küçükken luna parkta şu hareket halindeki ördeklerin boynuna fırlatılan halka oyununda 12 fiş kazanmıştım.Fişlerin üzerinde lunaparkın yanındaki petshopun logosu vardı.Oraya gittim ve her halka için bir japon verdiler.Meğerse hayvanları ellerinden çıkarmak için bunu yapmışlar.Benimde akvaryumum yoktu o zaman bir fanusa 12 japon koydum.Çocuk kafası işte hergün 1 tane öldü.Tahminim hastaydılar yada onun gibi birşey.O zamandan beri hayvanların hediye edilmesi beni rahatsız etmiştir.

oksijensizlikten gitmişler. o kadar hayvan için günde iki defa su yenilenmesi yapılmalıydı. bizim kuzende küçükken heveslenmişti. mahalleye petshop açılmıştı. bir kaç defa balık almış hep ölmüş. bir tek çöpçü bir hafta kadar yaşadı demişti. ne yem verdin dedim. cevap ilginç ben yem vermemiştim dedi. petshopçu balığı satıyor yem ister misin diye sormak aklına gelmiyor. bu da çocuk bilmiyor.

Aynen abi hava motoru felan daha duymuşluğumuz yok.Yemide bedava vermişti hatırladığım kadarıyla.Allah bilir onunda skt geçiktir.Çocuk aklı işte :')

benim kardeşiminde öyle çok japon balığı öldü işin garibi petshopçu bunun motorsuz yaşayamayacağını söylememiş 6 tane mi ne öldü sırf bu yüzden sonra akvaryumdur motordur aldık o japon balığı minicikken 1 senede koca bir sazan balığı boyuna ulaştı tabi akıllı kardeşim bilemeyip 15 tane lepistes koymuş yanında 5i erkek diğerleri dişi ve hamileymiş sen bir gecede hepsini indir miğdeye... :)çocuk işte bakamadı öldü hepside

yavrulama zamanı dişi lepistes diğerlerinden ayrılmalı. yoksa kendi türleride saldırıp öldürür. japon yanına ilk başta küçük balık konduğunda bir süre takip edilmeli alışırsa bir şey yapmaz. yemi düzenli verilmeli. ben japonlarla lepistes, black fury besledim böyle bir şey olmadı.

bende biliyom ama kardeşim bilmediği için hepsi rahmetli oldu japon yedi hepsini sonrada bizim akıllı tuz komyuş tablet şeklinde olandan sonra onlar onu yiyince öldüler..ben dedim koyma diye ama abla sözü dinlemedi

İyi de ağzımızdan oksijen değil karbondioksit çıkar bitki mi sanıyo acaba kendini o fotoğrafdaki adam :p

Hava motorları vs. cihazların amacı suya hava katmak değil dalga ve kabarcık oluşturup suyun yüzeyinde hava akışı sağlamaktır.
Yani önemli olan suyun hareketlenmesi.Karbondioksit veya oksijen farketmez.Gerçi karbondioksitin yapısında da oksijen var o ayrı :)

carbon dioksitin organik kimyada birleşimi CO2 dir. suyun ise H2O karbon dioksit suya girdiğinde tepkimesi şu şekilde olur. CO2 + 2H2O => CH4 (metan) + 2O2 metan gaz olduğu için havaya uçar. oksijen suda kalır.

hava motoru ile dalga motoru farklıdır. dalga motoru iç filtre sistemi gibidir sadece haznesi yoktur. suyu çekip motordan basar. bu da dalgalanma ve sirkülasyon yapar. hava motoru ise dışardan aldığı havayı su içine verir. bunun için su tarafındaki ucuna istenilen şekilde hava taşı veya ek hortumlarla tabanda farklı yerlere birkaç hava taşı takılıp su içine hava kabarcığı vermesi sağlanır.

Geri