Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elma salyangozu

n1clos4

Gümüş 3 Üye
Arkadaslar ben akvaryuma elma salyangozu veya minare salyangozu almak istiyorum camları temiz
Tutsunlar diye camlar
Biraz yosunlanmis ama suları Berrak

yosunlar temizlik acısından iyi olurmu Fotosentez yapar ne biliyim sudaki nitratlari falan toplar öylece kalsinmi

yoksa salyangoz
Alacağım fakat bu sefer de söyle bı sıkıntı var

kaplumbağalar bu salyangozları yiyebilirmi

Cvp: Elma salyangozu

Ben ikisinin bir arada beslenmesini pek doğru bulmuyorum.Elma salyangozunun bakımı daha farklı gibi.Akvaryumdan kaçma riski vs bir çok şeyi var.Kaplumbağayla aynı ortamda bakılacağından kuşkum var.

Kaplumbağalar elma salyangozunu bayıla bayıla yerler :) Hatta bazı kişiler sırf yem olsun diye besleyip üretiyor.
Yosunlanmanın sebebi genellikle yetersiz filtrasyon veya güneş ışığıdır. Akvaryumunuz camın önünde ise direkt güneş ışığı almayan bir yere çekin. Birde akvaryumunuz kaç litre ve filtrenizin debisi kaç ?

Evet emronyusun dediği gibi yiyebilirler.Birde elma salyangozlarının bakımı bambaşka aynı ortamda yaşamalarıda çok zor.

En güzeli tatlı su midyesi. Eğer tabanda 3-4 cm kumunuz varsa oldukça etkili bir filtrasyon aracı oluşturuyorlar. Kuma gömüldükleri için kaplumbağaların bulması da zor oluyor ama yine de yem oldukları durumlarla karşılaşılabiliyor.

akvaryum 25 litre falan 880 litre kapasitesi var iç filitrenin

tatlı su midyesi dediğiniz minicik oluyor oysa alabilirm ama oda çok hızlı ürüyor diyorlar :S

Tatlı su midyesi, elma salyangozu, minare, katil salyangoz, adi salyangoz ne alırsanız alın kaplumbağalara yem olacaktır.Hepsini denemiş bulunuyorum.
Hele ki elma gibi harika bir canlıyı kaplumbağalarınıza yem etmeyin.
Bir çok akvaristin akvaryumlarından uzaklaştırdığı adi salyangozlardan alıp ekleyebilirisniz.Çok ama çok hızlı ürüyorlar.Kaplumbağalar yese de kolay kolay bitiremezler.Onlar sayesinde de taban malzemeniz temiz kalır.

Bu arada midyeler hızlı üremez ki üremeleri çok zor akvaryum ortamında.Yanlış hatırlıyorsunuz sanırım.Midyeler küçük canlılar değiller.

bende pek emin olamadım büyükte olabilir

yosunlar suda değil camdalar biraz salınım yapıolar hiç faydaları yokmudur 1 cm büyüklüğündeler oda isitici ve filitrenin yanıda

Muhtemelen hatırladığınız şey, salyangozdur. Adi salyangozlar baya hızlı ürüyorlar.

Geri