Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

En sevdiğiniz köpek cinsi

ninjakaplumbağa19

Gümüş 2 Üye
En sevdiğiniz uysal ve sevecen köpeği istediğiniz kadar örnek verebilirmisiniz.

İlk olarak pitbul besledim parmağımı ısırdı ve bırakmadı ama mamasını aldım diye önünden bu devirde iyilik yapmakda suç:$
Sonra sibirya kurdu Husky Yani arkadaşımın köpeği yavrularısunu verdi ve büyütüp veremedim ama çok tatlıydı ne yazıkki beni bırakmak istemedi hep kaçıp yanıma geldi ama bir daha gelemedi sahibi onu çok pis dövmüştü!! Adamın evini bascaktım ama suç bende neden vermiştimki hayatımda o kadar pişmanlık duymadım hala aklımda.Sonra Rotvaydır besledim 1aylıkk dediler 7aya kadar annesinin yanında kaldı malesef oda bulaşıcı hastalıkdan öldü aşılar yapmama rağmen.ben 3tür hayvanı besledim pitbulu hiç sevmedim diğer köpeklerimden önünden yemeğini alsam küserler saldırmazlar ama pitbul çok vahşi.Ben kangal beslemeyi isterdim fakat has olanları çok nadir bulunuyor.[/code]

Sayın adminler yanlış yazmışım anket deyil En sevdiğiniz köpek cinsi yazcaktım bi zahmet değiştirirseniz.

RE: Anket nasıl açılır

Ben has kangal besledim cok sadıklar ama benimkinin disleri cok fenaydı büyüyünce doğaya saldım gitti :)

Okulun kapısında beklerdi beni ^^

Cvp: Anket nasıl açılır

Çok akıllı dostlar onlar mesela insan bulamaz onun gibi 1kere görmeyle.Ah birde bütün hayvanlar konuşsa.Ama onlar zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar.

RE: Anket nasıl açılır

golden ve husky favorim özellikle golden ın yavrusu ve husky nin kar beyazı olanı.. Bir de chow chow var çin aslanı o da çok şeker bir cinstir pofuduk kuyruğu ve tombul poposu ile :)

Cvp: En sevdiğiniz köpek cinsi

çin aslanı da mastif grubunda diye biliyorum.

evet yün yumağı gibi suratı yanlış hatırlamıyorsam. en son birisi 250.000 $ civarı almıştı.

ben tüm köpekleri severim iki cinsi evimde misafir etdim biri pomeranyan diğeri ingiliz cocker. ikisi de terkedilmişti ve ben onları sahiplendirdim cok şükür.
pomeranyan gercekten cok karekterli bir köpek bakımı ve tüyleri zor bir cins fakat cok tatlı zaten goggla yazarsanız nasıl bişey görürüsünüz. hayvanı alıp sadece köpek güzellik yarışmalarına katılmak için besleyenler var. benim tekerlekli sandalyemin altına girip öyle dolaşırdı ve küçük olmasına rağmen beni aklı sıra korumak için herşeyi yapardı cok kısa bir sürede alışmıştı bana. tasmasını başkasına verince asla gitmezdi benim sandalyemin önüne yatardı. bir hafta evimde kaldı çok akıllı bir köpekti wc ye ve benim yatak odama girmesi yasaktı ve asla da girmedi. ( bu arada bunların hepsini ilk geldiği günden beri yapmaya başladı ilginç olan o. yoksa her köpek sahibine böyle seyler yapar ama ben sahibi değildim.)

diğer köpeğim ise 10falan benle kaldı hatda bu siteye de yazdım sahiplendirilecek diye ama kimse dönüş yapmadı bana. safkan bir cocker dı. 1aylıkken satmış petshop onu arkadaşıma yani normalden cok küçük bir bebekti ya havlamıyordu bile ağlıyor du sürekli. 3bucuk aylık olunca sahibi bana getirdi ve kendisi polonya ya gitdi hayvan başıma kaldı. o da cok tatlıydı ama cok küçüktü. wc sini düzenli saatlerde mama verirsen dışarı yapıyodu akılıydı o da cok alıştı bana. güzel bir aileye verdim onu da şimdiki sahipleri veterinere gidince beni arayıp haber veriyolar gayet iyi sağlıklı mutlu diyeee yakında görmeye gidicem inş onu da.

Çin aslanı chow chow değil mi? Bildiğim kadarıyla mastif türü değil o. Yakın bir arkadaşım besliyor. Güzel hayvan ama tuhaf karakterli. Geçimsiz köpekler sınıfında. Ülkemizde de ya yasaklandı ya yasaklanacak.
Mastif diyince ya dediğiniz gibi tibet yada fransız mastifi derim.
Ama bir gün köpek beslersem bu kesinlikle dogo olacak. Sanırım buda yasak listesinde ama hak etmiyor.

Dogo tip olarak pitbula çok benziyor gerçekten şimdi baktım ama daha çevik ve atik duruyor. Chow chow un agresif olduğunu bilmiyodum çok sakin ve sevimli duruyor birçok kezde sevdim ma hiç agresifleştiğini görmedim gerçi bakmak ayrı bir konu tabi

Arkadaşım alıp bu hayvan konusunda bilgi sahibi olana kadar bende hep uysal sanırdım. Ama malesef o güzel görüntüsünün ardında geçimsiz bir hayvan var. Arkadaşımı çok sevdiği için bana aylar sonra havladığı diklendiği oldu. Eve gelen sucu vs oldumu sorun çıkarırdı. Çocuklar konusunda gene çok iyi bir iletişimi yok. Tasma ve yürüyüş konusunda inatçıdır. Söz dinlemesi diğer köpeklere göre daha zayıf. Chow chow böyle bir hayvan.

Dogo ise daha değişik bir tür. Bu hayvan 9 farklı köpeğin ırkı kullanılarak bu halini almıştır. Saf ırk olarak kabul edilmesi yıllar almıştır. Beyaz ölüm diye adlandırdıklarını hatırlıyorum. Köpek dövüşlerinde ünlenmiş bir hayvan ve buda ülkemizde yasaklanmıştır. Bir arkadaşım rottweiler alacaktı, ben bunu önerdim. Ancak enerjisi ile başa çıkamadı.

Zaten duruşundan belli oluyor enerji patlaması yaşadığı verilen isimde baya korkutucu azrailin evcil hayvanıymış izlenimi veriyor. : )

Golden çok uyumlu bir hayvan çok enerjik ve sevimli hele yavruyken husky buralarda biraz eziyet çekiyormuş gibi geliyor bana ama oda harika hele kar beyazı olanlar

bildiğim kadarıyla köpekler son halini aldıktan sonra 7 kuşak devam ettikten sonra saf ırk olarak kabul ediliyor. chow chow sınırlarına girmedin mi sorun çıkarmıyor. sadece bir sahibe odaklanıyor. benim bir arkadaşımda vardı bir çift. demirden bir çit arkasında besliyordu. çite dokunmadığın sürece seslensen de dönüp bakmıyor.

Kar beyazı olanlar alaska kurdu Duygu. Yüz tipi ve tüy uzunluğu bakımından farklıdır. Benim bir arkadaşım bunların malamut cinsini besledi. En büyük cinsi ama ben bu hayvanların burada beslenmesine üzülüyorum. Gerçi o kaçmış bir hayvanı sahiplenmişti. Yazın ne yaparsan yap eziyet çekiyor.

Evet Cem, dediğin gibi kuşak istikrarlı devam ettiği için bir süre sonra dogo ayrı bir ırk oldu. Hem karakteri hem görüntü ve bakışları sert bir hayvan. Sahibinin kararlı hreket etmesi gerekiyor.

Chow chow konusunda önyargılıda olabilirim ama bazı besleyenler genelde seninde dediğin gibi tek sahibe odaklandığını ve saçma sapan yada sebep yokken başka insanlara havlayabildiğini söylüyor.

Chihuahua mıydı neydi :D çok tatlı oluyorlar ya <3 bide goldenlar da tatlı oluyo <3 <3 bide labrador var onlar da çok şeker :) (bilmeyenler googleden araştırsın labradoru)

İlk bahsettiğiniz Chihuahua şu küçük köpek değilmi. Arkadaşımda var. Tek elle kaldırıyordum. Bayanların çantada taşıdığı tür. Benim fikrim köpek özellikleri taşımadığı yönünde.

Sosyetik bayanlar cantalarında oyuncak gibi tasıyolar ben gıcık oluyorum öyle seylere hayvan kimbilir nası strese girer :)

Evcil köpek yerine kadınlar kedi alsalar.Shetland Çoban Köpeği çok akıllı köpektir Max ı tanıyanlar bilir.

Geri